Лави офіцерів запасу поповнили понад 400 випускників кафедри військової підготовки Національного університету оборони України

24.07.2021

24 липня 2021 року, у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулося урочисте складання  Військової присяги на вірність українському народові випускниками кафедри військової підготовки.

Привітати випускників завітали заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Радіон Тимошенко, Заслужений працівник освіти України, ректор Державного університету телекомунікацій генерал-полковник Володимир Толубко, голова екзаменаційної комісії, Герой України підполковник Євген Межевікін, представники ректорату вищих навчальних закладів, студенти яких навчалися на кафедрі військової підготовки, запрошені гості, рідні та близькі.

‒ Шановні майбутні офіцери, кожен з вас обрав для себе мужній і водночас відповідальний, важкий та почесний шлях у житті ‒ шлях служіння українському народові. Ми пишаємось вами, адже сьогодні ваші знання, патріотизм, висока відповідальність та наполегливість як ніколи потрібні нашій Батьківщині! ‒ розпочав урочистий захід та привітав випускників тимчасово виконуючий обов’язки начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенант Віктор Тарасов.

Цьогоріч лави офіцерів запасу поповнили 439 юнаків та дівчат з 51 закладу вищої освіти, які протягом двох років навчалися в університеті за 11 військово-обліковими спеціальностями та успішно склали державні іспити.

‒ Сьогоднішня подія є важливою не тільки для університету, а й для всієї держави. Адже ціла когорта видатних військовослужбовців, які пройшли гарт бойовими діями, освоїли знання у Національному університеті оборони України та отримали практичні навички на польових заняттях готова стати на захист країни. Велика шана та подяка батькам, які виховали справжніх патріотів, а також педагогічному складу кафедри, які приклав максимум зусиль, аби з цих людей зробити справжніх професіоналів, ‒ привітав майбутніх офіцерів від імені керівництва Збройних Сил України заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Радіон Тимошенко.

54 студенти закінчили на «відмінно» навчання на кафедрі військової підготовки. Серед них найкращі результати продемонстрували Сергій Данілов, студент військово-облікової спеціальності «Бойове застосування інженерно-дорожніх та мостобудівних підрозділів і частин», Антон Золотарьов, військово-облікова спеціальність «Бойове застосування механізованих з’єднань військових частин і підрозділів», Віталіна Отруба, студентка військово-облікової спеціальності «Організація продовольчого, речового, шкіперського і торгово-побутового забезпечення» та Юлія Касап, військово-облікова спеціальність «Політологія».

Поміж випускників є також учасники бойових дій на сході України, які з 2014 року брали участь у найзапекліших боях. Зокрема, сержант Сергій Дека, захисник Донецького аеропорту «КІБОРГ» Максим Денисов, представник батальйону «Донбас» Йосип Пономаренко, військові психологи Юрій Гулей та Валерій Павлов, а також представники добровольчого батальйону «ОУН», родина Шевчуків ‒ Владислав та Катерина з позивними «Лис» та «Кейт», які познайомилися під час виконання бойових завдань в районі населених пунктів Піски і Кримське.

Після офіційного відкриття урочистостей випускники кафедри, запрошені поважні особи, гості та особовий склад університету вшанували пам’ять Героїв ‒ захисників України хвилиною мовчання, а вінконосні групи поклали квіти до пам’ятних стел Захиснику України, Героям України та випускникам університету різних років, які поклали свої життя, виконуючи свій військовий обов’язок.

На успішну службу випускників благословив військовий капелан, настоятель Свято-Покровської парафії Православної церкви України Димитрій Присяжний.

Під час урочистостей випускники продемонстрували стройову виправку та виконали стройові прийоми без зброї та зі зброєю. Родзинкою свята стали показові виступи тактичних підрозділів різних родів військ з урахуванням досвіду АТО (ООС), надання долікарської медичної допомоги, виступ команди рукопашного бою. Група випускників продемонструвала свою майстерність у діях з самозарядним карабіном Сімонова. А урочистого настрою дійству додало дефіле військового оркестру. Завершили святкову програму флешмобом за участю всіх випускників під пісню “Патріотична Україна”, яку виконав сам автор, співак та композитор, заслужений артист України Юрій Васильківський. Це стало подарунком для всіх присутніх.

Отож, сьогодні лави українських захисників поповнилися молодими амбіційними, енергійними та патріотично налаштованими офіцерами запасу, а це є ще одним кроком до спільної перемоги!

Слава Україні!

25 09/2021