Круглий стіл, присвячений Дню медичного працівника

24.06.2021

24 червня 2021 року у конференц-залі Київського міжнародного університету до Дня медичного працівника відбувся круглий стіл «Інтеграція практики, освіти і науки як запорука формування успішного лікаря», присвячений питанням удосконалення якості медичної освіти в сучасних умовах. Захід відбувся у змішаному форматі – частина учасників були присутні у залі, а решта – підключилися з використанням он-лайн платформи Зум.

За результатами спілкування були прийняті рішення, що дозволяють оптимізувати знання та навички, що здобувають студенти-медики протягом навчання за ОПП «Медицина».

Одним із важливих питань, яке обговорювалося під час круглого столу, стала  система науково обґрунтованих заходів у медицині, спрямованих на запобігання захворюванням, їхньому розвитку та на зміцнення здоров'я окремих людей та громад. Учасниками круглого столу були винесені пропозиції щодо вивчення превентивної медицини як частини сімейної медицини, з окремими акцентами на медичну валеологію та первинну профілактику. Зокрема, для розвитку превентивної медицини увага надається індивідуальному підходу до лікування, телемедичним консультаціям, медичним чат-ботам, медичним додаткам на смартфонах. Датчики, які вмонтовані в фітнес-браслети, годинники, або одяг, дозволяють проводити моніторинг важливих показників організму людини. На сучасному етапі важливе значення в профілактичній медицині мають індивідуальні та громадські санітарно-гігієнічні заходи.

Окрім того, учасниками круглого столу було внесено пропозиції, які дають змогу скоригувати та оновити ОП «Медицина» в КиМУ та будуть сприяти популяризації та підвищенню престижності медичної професії.