Науково-практичний семінар «Дипломатичний протокол та етикет як фактор зміцнення міждержавного взаєморозуміння»

11.12.2020

11 грудня 2020 року кафедра міжнародних відносин та туризму ННІ міжнародних відносин Київського міжнародного університету провела науково-практичний семінар «Дипломатичний протокол та етикет як фактор зміцнення міждержавного взаєморозуміння».

У роботі науково-практичного семінару взяли участь, зокрема Крупеня Ірина Миколаївна, завідувач кафедри міжнародних відносин та туризму Київського міжнародного університету, кандидат політичних наук; Усманов Юрій Ільдарович, завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Київського міжнародного університету, кандидат юридичних наук; Судак Ірина Іванівна, кандидат історичних наук, доцент; Тараненко Ганна Геннадівна, кандидат політичних наук, Юрченко Тамара Іванівна, кандидат географічних наук, а також студенти третього курсу спеціальностей «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Міжнародне право». 

Модератор заходу – Крупеня Ірина Миколаївна, завідувач кафедри міжнародних відносин та туризму КиМУ.

Робоча мова заходу – англійська.

Доповіді, виступи та презентації стосувалися, зокрема:

  • The importance of state visits in international relations – Зайченко Анна;
  • Diplomats and diplomatic corps – Зубенко Нікіта;
  • Protocol provision of high-level visits – Фейло Анна;
  • The establishment of diplomatic relations and appointment of heads and members of diplomatic mission – Безпрозвванний Нікіта;
  • The image of a diplomat at a reception – Король Ольга;
  • Wreath-laying ceremony – Крайнюков Сергій;
  • Diplomatic and business visits – Кучеренко Дар’я;
  • Diplomatic receptions – Черниш Ірина;

За результатами науково-практичного семінару, констатовано, що міжнародні контакти України із зарубіжними державами з кожним роком все більше зростають. Щорічно в нашій країні приймають сотні іноземних делегацій на рівні глав держав, урядів, міністрів закордонних справ, міністерств і відомств, представників міжнародних організацій і ділових кіл. І навпаки – представники нашої країни здійснюють інтенсивні візити за кордон.

Хороше знання протоколу потрібне не лише дипломатам, але і кожному фахівцю з міжнародних відносин, який займається питаннями міжнародного економічного співробітництва і який хоче успішно співпрацювати зі своїми закордонними партнерами. Грамотне володіння правилами і нормами сучасного дипломатичного й ділового протоколу створює сприятливий клімат спілкування, підвищує престиж не лише дипломатичного або економічного відомства але і держави в цілому.