Візит Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Вірменії в Україні до КиМУ

17.05.2019

Зустрічі, лекції представників дипломатичного корпусу країн, акредитованих в Україні, традиційно продовжуються у Київському міжнародному університеті.

Так, 17 травня 2019 року університет відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Вірменії в Україні пан Сейранян Тигран Сейранович, який зустрівся зі студентами спеціальностей «міжнародні відносини», «міжнародне право», «міжнародний туризм», «право», «журналістика» та виступив з лекцією «Відносини Вірменії та України, стан та перспективи розвитку».

У зустрічі взяв участь президент Київського міжнародного університету професор Х.В. Хачатурян.

У своєму виступі Пан Посол охарактеризував стан політичних відносин між Вірменією та Україною, які розвиваються з 26 грудня 1991 року. Посольство Вірменії розпочало свою роботу в Україні з січня 1993 року.

«…У вірмено-українських двосторонніх відносин дуже великий потенціал саме в силу того, що Вірменія і Україна «приречені» мати надійні, теплі і довірчі відносини, засновані на загальному християнському історико-культурному і морально-етичному фундаменті…» - підкреслив пан Посол.

Що стосується торгово-економічних відносин, то вони трішки погіршились після 2014 року, але останні 2 роки зовнішньоторговий оборот збільшився до 171 млн. дол. у 2018 році. Основні напрями розвитку - це реалізація спільних транспортних проектів та проектів в гуманітарній сфері (культура, освіта). Експорт з України до Вірменії склала продукція агропромислового комплексу, машинобудування, хімічної і фармацевтичної промисловості.

Пан Посол надав цікаву інформацію, щодо діяльності української громади у Вірменії (Товариство «Україна, 1200 осіб) та вірменської громади в Україні (близько 400 тисяч громадян) у містах Львів, Київ, Одеса, Харків, відроджена Вірменська церква, створена Спілка вірмен України, як фактор консолідації усіх громадських організацій вірмен, які мешкають в Україні. Під егідою Спілки проводяться зустрічі, конференції, спортивні змагання, допомога дитячим будинкам.

У виступі гостя також знайшла відображення тема геноциду вірмен в Османській імперії, оцінка позиції України в цьому питанні: Київ ще офіційно не визнає трагедію вірменського народу через ризики розриву відносин з Туреччиною і Азербайджаном.

Пан Посол із задоволенням відповів на питання студентів, яких цікавили питання співпраці Вірменії та КНР, і чи не стане перешкодою цьому співпраця КНР і Азербайджану; чи не планує Вірменія вступ до ГУАМ (організація за демократію та економічний розвиток); проблеми Карабаського конфлікту (Вірменія) та Кримського регіону (Україна), можливість і шляхи їх вирішення та ін.

На прощання студенти подякували гостю за цікаву інформативну лекцію, вручили сувеніри та зробили спільні фото.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти студентської телепрограми «Студентський квиток» та газети «Постскриптум +»