Участь студентів КиМУ в конкурсі журналістських розслідувань формату фактчек

07.12.2018

З 1 травня по 31 жовтня 2018 року в межах проекту «Посилення громадського контролю в регіонах України» відбувався конкурс «Фактчек для журналістів-початківців». Його було організовано чеською громадською організацією Асоціація з міжнародних питань (АМО) за підтримки міністерства закордонних справ Чехії. Мета конкурсу – використання фактчек-методології серед студентів факультетів журналістики, посилення громадського контролю щодо висловлювань публічних осіб на регіональному рівні, активізація журналістів – початківців.

У Київському міжнародному університеті з основними поняттями фактчекінгу (структурою і методикою проведення фактчек-розслідувань) студентів Коледжу та Інституту журналістики ознайомила к.філол.н., доцент кафедри соціальних комунікацій Валентина Козак. А згодом зорганізувала кількох журналістів-початківців спробувати перевірити публічні висловлювання відомих регіональних публічних осіб. За рейтингом робіт дослідження студентки третього курсу Інституту журналістики Ольги Кацан увійшло до п'ятнадцяти кращих. Тож, до участі в конференції «Можливості та перспективи фактчекінгу», що відбулася в Києві 7 грудня 2018 року, крім Ольги Кацан долучилися студенти Коледжу та Університету, які отримали сертифікати учасників. Під час конференції журналісти-початківці мали змогу поспілкуватися з керівником проекту «БезБрехні» Олександром Гороховським, редактором інформаційних програм Радіо «Свобода» Іриною Штогрін, головним редактором програми «Наші гроші» Олексієм Шалайським та іншими.