Екскурсія студентів КиМУ до Верховної Ради України

11.10.2018

11 жовтня 2018 року студенти I-II курсів спеціальності «міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» Київського міжнародного університету відвідали єдиний законодавчий орган державної влади країни – Верховну Раду України. Організатор - к.і.н., доцент Судак І.І. (заступник завідувача кафедри міжнародних відносин).

Під час екскурсії майбутні дипломати разом з викладачем кафедри міжнародних відносин Алексаняном В.І. мали можливість побачити експозицію "Прапор України", що після капітального ремонту та реставрації, яка розташована на сходах між першим та другим поверхом парламентських кулуарів, картину «Державотворення» (художник – Олексій Кулаков), прозору скриньку з написом: «Так, в цій скриньці знаходиться саме той прапор, який розпростерся залою Верховної Ради України саме тієї доленосної ночі, коли над нашою країною пролунав Державний Гімн України» (1996 р.), кімнату переговорів, площею 53 м², багатофункціональну конференц-залу площею 200 м² на 99 місць, в центрі якої розміщений круглий стіл, а по периметру – місця для гостей і преси.

Прогулюючись кулуарами, студенти оглянули затишний світлий інтер’єр, його елементи, які були реконструйовані або зазнали певної еволюції під час історичних подій та з нетерпінням чекали того моменту, коли їм буде дозволено переступити поріг зали засідання народних депутатів. Вона виявилась дуже красивою. З балкону відкривався вид на залу: крісло Голови Верховної Ради України, його заступників, гостей і депутатів, а також кришталеву люстру вагою в чотири тонни, що дорівнює масі чотирьох легкових автомобілів. Студентам розповіли про діючу систему кондиціонування повітря, яку було встановлено ще в далекому 1957 році.

Екскурсовод звернула увагу на те, що кожен громадянин України, при бажанні, має змогу бути присутнім на пленарному засіданні. Студенти не гаяли часу, тут же подали електронні заяви і вже за місяць повернуться до Верховної Ради як гості, де матимуть можливість побачити робочий процес людей, котрі вершать долі мільйонів. Можливо в майбутньому саме наші студенти повернуться в стіни Парламенту у якості народних обранців.

МВ-1 - найкращі в світі!
Лиш перший курс - вже активісти!
Старанна група і завзята
Усі вершини буде брати!

Майбутні ми ж бо дипломати...
У ВРУ вже встигли побувати!
Там місць цікавих так багато...
Ті крісла - наші незабаром!

Бо ми - майбутнє України -
Її акме ми покоління!
Вчимось ми висновки робити,
Щоб помилок не повторити!

Хай, Вкраїно, тебе покриває
Благодаттю Марія Свята!
Хай над світом широким лунає
Твоє гарне славетне ім'я!

Майорять нехай гордо знамена
У блакитті просторів твоїх!
Хай твої, Україно, терена
Будуть вільними від ворогів!

Відшумить хай Московії сила,
Як берізок листва восени!
А сини України живими
Повернуться усі із війни!

Хай зрадіє матуся дитині,
Чоловікові - люба дружина!
Сестри - брату хай будуть щасливі,
І коханому - вірна дівчина!

Повсякчас буде мир хай віднині -
На вкраїнській священній землі!
І добробут у кожній родині!
Збережи нас Всевишній усіх!

За матеріалами Духан Діани
(I курс, спеціальність «міжнародні відносини,
суспільні комунікації та регіональні студії»).