Навчальний криміналістичний полігон

У навчально-науковому юридичному інституті діє навчальний криміналістичний полігон, призначений для практичних занять та вправ щодо виявлення, вилучення, фіксації та дослідження доказів і проведення слідчих дій, таких як огляд місця події, огляд трупу, слідчий експеримент, обшук у помешканні, обшук у приміщенні та ін.

Приміщення навчально-криміналістичного полігону розділені на дві незалежні частини. Одна частина служить аудиторією, а інша – повністю імітує місце злочину. Таким чином, поки одна частина студентів проводить слідчі дії, інша – спостерігає за їх роботою, виявляє та фіксує недоліки і позитивні сторони, які згодом під керівництвом викладача в навчальних цілях обговорюються в процесі дебрифінгу. При необхідності таке заняття може бути записано на відео-фото носій. Практичні заняття з вивчення тем, пов'язаних з відпрацюванням тактико-слідчого огляду, обшуку, відтворення обстановки обставин події сприяють закріпленню у студентів практичних знань з предмету «криміналістика». Тут же проводяться групові семінарські заняття, де студенти пізнають теоретичну частину криміналістичної науки.

В іншій частині приміщення відтворена обстановка об'єктів, на яких найчастіше доводиться працювати в слідчій практиці. Так, в якості умовного місця злочину на полігоні представлена житлова кімната. У житловій квартирі представлені меблі, особисті речі уявного господаря, предмети домашнього побуту, манекен – господар квартири та об'єкти, які дозволяють зімітувати вбивство із застосуванням зброї – ножа, пістолета. Робоча обстановка квартири дає можливість, використовувати технічні засоби, застосовувати знання з виявлення, фіксації та вилучення слідів злочину, проведення оперативно-розшукових заходів та слідчих дій.

У кабінеті створені всі умови необхідні для грамотного проведення, оперативно-розшукових заходів з метою розкриття злочину, провадження слідчих дій та складання кримінально-процесуальних документів для збору доказів у кримінальній справі.

На заняттях у навчально-криміналістичному полігоні у студентів виробляються навички застосування знань, отриманих в ході вивчення дисциплін, що спрямовані на формування практичної складової майбутньої прокурорської, слідчої, оперативно-розшукової, криміналістичної діяльності.

Заняття в навчально-криміналістичному полігоні проводяться у формі рольових ігор, що дозволяє студентам не тільки закріплювати отримані теоретичні знання, а й відпрацьовувати навички провадження слідчих дій.

Під час заняття з метою виявлення та фіксації слідів використовуються техніко-криміналістичні засоби, що входять до складу слідчих валіз.