Майстер клас «Адвокатура і держава: взаємодія в забезпеченні прав і законних інтересів громадян»

16.10.2020

16 жовтня 2020 р. в стінах Київського міжнародного університету відбувся майстер-клас для студентів та аспірантів Навчально-наукового юридичного інституті на тему: «Адвокатура і держава: взаємодія в забезпеченні прав і законних інтересів громадян» з метою обміну досвідом у сфері проблематики практичної діяльності адвоката в Україні. Модератором заходу стала доктор юридичних наук Кучер Тетяна Миколаївна.

Тетяна Миколаївна звернула увагу присутніх, на те що існування громадянського суспільства нерозривно пов'язане з правовою державою. Правова держава, перш за все, повинна чітко визначити права і свободи своїх співгромадян, закріпити це визначення у дусі визнаних прав світової спільноти, надати цим правам і свободам форму конкретних правових зобов'язань. Адвокатура в цій системі зв'язків є об'єктом, який сам підпадає під таке нормування, і одночасно – суб'єктом, на користь суспільства що здійснює індивідуалізацію проголошених прав і обов'язків.

Через адвокатуру як інститут громадянського суспільства правова держава забезпечує своїм громадянам можливість реально реалізовувати їх права і свободи. Крім того, серед інших в правовій українській державі громадянам гарантується ще і право на юридичну допомогу, реалізація якого в більшості своїй і здійснюється адвокатурою.

За короткий час зустрічі, Тетяні Миколаївні, вдалося відповісти на велику кількість запитань, які стосуються становлення юриста як фахівця, зокрема: про свою діяльність юриста; про переваги та недоліки цієї професії; про працевлаштування без досвіду роботи; які знання та навички потрібно набувати самостійно; чого не вистачає в підготовці молодих юристів, які щойно закінчили ЗВО; про поради, якими можна скористатися тим, хто тільки починає свою кар’єру; які виклики ставить професія, та які наслідки з цього; чого очікувати та на що не варто сподіватись і яких хибних уявлень про роботу варто позбутись одразу, та на інші питання.

Студентам та аспірантам були до вподоби невимушене спілкування, доброзичлива атмосфера заходу і відкритість до спілкування, що спонукало їх до активної участі у розмові.

На завершення майстер-класу в результаті обговорення було проведено анкетування студентів та аспірантів щодо компетентностей, які стануть в нагоді при майбутньому працевлаштуванні, а саме: повага до законів, високий рівень працездатності, відповідальність, дисциплінованість, ерудицію, сумлінність, твердість моральних засад, розсудливість та здатність логічно мислити, спостережливість, знання законів, вміння виокремити основне від другорядного, чесність, відкритість та комунікабельність та інші.