Чорнобильська трагедія очима студентів КиМУ

14.11.2018

З кожним днем все далі відходять у минуле події, пов'язані з аварією на Чорнобильській АЕС, найбільшою у світі техногенною та екологічною катастрофою. 26 квітня 1986 року в результаті вибуху на Чорнобильській АЕС хвиля радіації накрила частину України, Білорусії, Росії та інші країни Європи. Не дивлячись на те, що з того часу минуло вже 32 роки, до цієї теми ще неодноразово будуть звертатись політики, вчені та, звичайно, молодь.

14 листопада 2018 року студенти спеціальностей "Міжнародні відносини", "Міжнародне право", «Міжнародний туризм», «Право», «Журналістика» Київського міжнародного університету мали екскурсію до Чорнобиля. Організатори – д.екон.н., професор Вяткіна Т.Г. (завідувач кафедри міжнародного туризму), к.і.н., доцент Судак І.І. (заступник завідувача кафедри міжнародних відносин) та к.ю.н., доцент Панфілова Ю.М. (директор Юридичного інституту).

  Екскурсія студентів в Чорнобиль була за таким маршрутом:
 • Стела "Чорнобильський район";
 • КПП (контрольно-пропускний пункт "Детятки", 30-кілометрова зона);
 • огляд уцілілих будівель покинутого с. Залісся;
 • КПП "Лельов": в'їзд в 10-кілометрову зону;
 • м. Чорнобиль (меморіальний парк, цвинтар затоплених барж, меморіал "Тим, хто врятував світ" біля пожежної частини, експозиція робототехніки, яка брала участь в ліквідації аварії;
 • огляд території ЗГРЛС "Дуга" - 15-метрової антени горизонтального стеження ("Чорнобиль-2"): загоризонтна радіолокаційна станція Дуга; радянська радіолокаційна станція для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет, вона випромінювала сигнал, який міг бути почутий короткохвильовими радіоприймачами в усьому світі. Її робота була подібна різкому шуму, що повторювався. Це і призвело до назви "Дятел". Частоташуму була 10 мГц (це призводило до порушення мовлення радіоаматорів, громадських передач, саме тому і надходили тисячі скарг з боку багатьох країн світу).
  Студенти також оглянули:
 • дезактивований Рудий ліс на місці західного радіоактивного сліду від першого, найпотужнішого викиду від вибуху 4-го енергоблоку;
 • стелу "Прип'ять" та «Мертве місто». Прип'ять, у минулому чудове місто, побудоване для працівників Чорнобильської АЕС і 32 роки тому покинуте жителями (ДК "Енергетик", парк атракціонів, стадіон, кінотеатр "Прометей", дитячий садок, школа, басейн "Лазурний", міська пристань, готель "Полісся"та лікарня).

Студентів вразила алея, на якій показано скільки сіл та містечок стерті з лиця землі, роботів, які працювали на Чорнобильській АЄС, пам’ятник ліквідаторам, які мужньо очищали зону: символ Прип’яті - пам’ятник Прометею біля адміністративного корпусу станції.

Ідучи по покинутих, пустих вулицях міста мимоволі виникають думки: «Раніше тут було життя, раніше тут були щасливі люди», Будинок культури «Енергетик» - ще 32 роки тому біля нього юні дівчатка з сонячними посмішками чекали на своїх парубків, Торговий центр – хтось так і не встиг купити собі в квартиру люстру, яка залишилась лежати в візку, сотні покинутих квартир, 5 шкіл, 15 дитсадків, купа магазинів – все це вже нікому не потрібно.

Дивлячись на це все, хочеться кричати: «Люди! Давайте вчитись на своїх помилках та цінити те, що маємо!»