Пріоритетні напрями реформування системи медичної освіти в умовах воєнного стану

17.03.2023

17 березня 2023 р., в межах ХХVІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції розвитку вищої освіти та академічного партнерства в умовах воєнного стану», відбулося секційне засідання викладачів, здобувачів освіти фармацевтичного факультету і практичних фахівців: «Пріоритетні напрями реформування системи медичної освіти в умовах воєнного стану».

Під час секційного засідання було обговорено питання змішаного навчання здобувачів вищої освіти під час війни. У процесі обговорення було окреслено такі переваги  використання змішаного навчання, як : гнучкість, тобто коли й де ви хочете; індивідуальне навчання, під час  якого студенти можуть стежити за власним темпом і зосереджуватися на тих моментах, коли в них виникають труднощі; постійна доступність навчальних матеріалів і, як результат, легкий доступ до них.

 

У процесі дискусії було встановлено й недоліки, основними з яких : самодисципліна та відповідальність, що вимагаються дотримання самими студентами під час навчання; проблеми, спричинені низькою якістю підключення до Інтернету, відсутністю електроенергії й брак бажання та/або мотивації навчатися вдома в форматі онлайн.

 

Отже, під час полілогу було з’ясовано, що сьогодні ЗВО спроможні продовжувати освітній процес, оскільки вже мають певні напрацювання в нинішньому сценарії пандемії та загальне бачення організації освітнього процесу в умовах воєнного стану. Основними перевагами використання змішаного навчання у ЗВО України визначено такі, як : поєднання різних педагогічних практик офлайн та онлай навчання, гнучкість навчання, урахування індивідуального стилю навчання, постійна й полегшена доступність навчальних матеріалів, виявлення потреби у перепідготовці кадрів, модернізація елементів бізнес-моделі ЗВО, узгодження змісту освітніх програм, забезпечення постійного моніторингу якості освіти тощо.


11 03/2023
10:00
Зустріч