Фотографія – це правда. Кіно – це правда з 24–ьох кадрів за секунду

28.03.2023

28 березня 2023 року продовжив роботу студентський фестиваль кіно–театральної творчості «Мистецтво в серці кожного — мистецтво в кожному серці», день розпочався з майстеркласу «Кастинг, проби, проходження етапу затвердження актора на роль» від кастинг–директора Олександра Пилипенка. Гість розповів про професійні тонкощі, які необхідно враховувати впродовж пошуку ролі та проходження кастингу. Поради майбутнім акторам переплелися з питаннями зали, глядачі якої були вкрай зацікавлені. Зі слів Олександра, дуже важливо бути «гнучким» фахівцем, активно вести соціальні мережі, не забувати про імпровізацію під час гри, пам’ятати, що професія актора наповнена сотнями відмов, але кожна з них є досвідом для подальшої роботи.

Пітчинг майбутніх конкурсних робіт «Кіно за 5 днів» відбувся також впродовж другого фестивального дня, під час якого майбутні режисери мали змогу представити ідеї та задуми короткометражних стрічок уявним продюсерам, якими стали викладачі нашого Університету.

Про секрети вдалих презентацій власних проектів кіномитцями розповідали режисери Оксана та Марина Артеменки, продовживши пітчинг лекцією "Кінофестивальна дистриб'юція", метою якої було розповісти про важливість правильного складання PRESS-KIT для фестивальних фільмів, який містить інформацію про стрічку, її сюжет, акторський склад, знімальну групу та інші деталі. Режисери наголосили на тому, що важливо на кінофестивалі правильно подавати свій продукт, знаючи характеристики цільової аудиторії та використовуючи відповідні маркетингові стратегії. Крім того, не нехтувати правилам збереження авторських прав на стрічку, яка є відображенням творчого потенціалу її творців. Як результат – на лекції було зібрано від гостей багато цікавих запитань, за допомогою яких сформувалася продуктивна дискусія.

А тим часом, у начальному театрі «Чайка» розпочалася зустріч студентів спеціальності «Сценічне мистецтво» та її випускниками з відомою акторкою Валерією Ходос. Гостя детально окреслила вади обраної професії, дала цінні поради щодо взаємодії режисерів із акторами, практикуючи знання прямо на сцені. За словами Валерії, бути актором – означає постійно знаходитися в русі, мати окремий авторський метод роботи, а ще – вміти взаємодіяти з партнерами на сцені та бути готовим до будь–яких несподіванок.

Акторка Поліна Носихіна продовжила калейдоскоп зіркових зустрічей,  поділившись досвідом гри на сцені, запропонувавши спробувати акторам–початківцям форму «Плейбеку», тобто техніку імпровізації з розповіддю особистих історій та їх подальшим перетином у художні твори відразу на сцені. Її лекція мала на меті донести, що робота актора – це постійна праця над собою, образом і характером.

Завершив цей день майстер–клас «Киснева станція. Досвід coproduction» від режисера Івана Тимченка та оператора Томаса Стаковські, на якому важливу увагу було приділено співпраці режисера з оператором у кіноіндустрії, правильному підбору акторів для зйомок.

А фестивальний тиждень триває! Тож на нас очікує ще багато цікавих зустрічей та приємних сюрпризів! До наступної зустрічі!