Нове покоління прав людини – виклики сьогодення

09.12.2022
  1. Nulla  lex  satis  commoda  omnibus  est
  2. Не існує такого закону, котрий був би зручним для всіх
  3. Катон

Під таким гаслом пройшов з 05 по 09 грудня 2022 року Всеукраїнський тиждень права в Навчально-науковому юридичному інституті КиМУ. Проведення Всеукраїнського тижня права стало традицією Юридичного інституту. За ці дні здобувачі освіти та науково-педагогічні працівники, представники юстиції мали змогу поспілкуватися про правову ситуацію в Україні, адже професія юриста об’єднує фахівців різних правових сфер, сюди входять нотаріуси, адвокати, судді, прокурори, юрисконсульти, фахівці кримінальних, цивільних і інших сфер.

Закриття Всеукраїнського тижня права в Юридичному інституті відбулося проведенням 08 грудня 2022 року щорічного науково-практичного форуму на тему: «Нове покоління прав людини – виклики сьогодення», присвяченому 74-й річниці прийняття Загальної декларації прав людини, яка традиційно відзначається міжнародною спільнотою 10 грудня.

На відкритті заходу виступила к.ю.н., професор, проректор з навчально-виховної роботи Данченко Т.В., яка сказала, що права і свободи людини для Української держави є визначальним чинником демократичного розвитку та показником європейської орієнтації.

Модератором заходу була директор Навчально-наукового юридичного інституту к.ю.н., професор Панфілова Ю. М., яка зазначила що права і свободи людини для Української держави є визначальним чинником демократичного розвитку та показником європейської орієнтації, вказала на переваги широкого праворозуміння, яке надає змогу уявити права людини, як складне багатоаспектне явище правової реальності, виокремила тенденції розвитку прав людини як явища, що є об’єктом доктринального переосмислення та практичним засобом реалізації потреб людини.

Участь у роботі  науково-практичного форуму взяли аспіранти, здобувачі освіти спеціальності «Право», «Міжнародне право», «Міжнародні відносини»,  а також студенти Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права на чолі з викладачами Богун С.А., Кирилюк О.В.

Головні питання, які обговорювалися під час роботи форуму – захист прав громадян України на тимчасово окупованих територіях;  міжнародні стандарти захисту прав людини; міжнародні стандарти захисту дітей, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; мусульманське право щодо питання про правовий статус людини; захист прав людей похилого віку, гендерна рівність, захист прав та інтересів секс-меншин.

Під час зустрічі відбулася цікава та по-науковому виважена дискусія, обмін думками.

Відтак, Всеукраїнський тиждень права в Юридичному інституту був досить насиченим, адже правова освіта – це вимога часу, тому така робота триватиме і надалі!