Науково-практичний семінар «Академічна доброчесність як дієвий інструмент забезпечення якості вищої освіти»

03.11.2022

03 листопада 2022 року о 16:00 на кафедрі слов’янської філології та загального мовознавства у форматі онлайн відбувся науково-практичний семінар «Академічна доброчесність як дієвий інструмент забезпечення якості вищої освіти», в якому взяли участь усі працівники кафедри слов’янської філології та загального мовознавства.

Модератор: Кузьмич О.А. – завідувач кафедри СФЗМ, канд. пед. наук., доцент.

У контексті теми семінару викладачі дискутували щодо комплексу етичних принципів і визначених законом правил академічної доброчесності, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання і наукових досягнень та обговорювали такі основні науково-методичні й практичні аспекти порушеної проблеми, як:

Академічна доброчесність як основа освітнього процесу (Кузьмич О.А.).

Особливості формування у студентів компетенцій з академічної доброчесності (Сальнікова В.О.).

Роль викладача у становленні наукової доброчесності студентів (Бакіна Т.С.).

Проблеми студентського плагіату у ЗВО (Опанасюк А.О.).

Впровадження індивідуальних творчих завдань у викладання профдисциплін як превентивний метод щодо плагіату (Зінченко О.З.).

На завершення науково-практичного семінару учасники заходу дійшли одностайної думки: етичні принципи та цінності вищої школи покладено в основу її науково-освітнього функціонування, правила стосунків у закладі освіти, викладацьких колективах, стосунках зі студентами є основою спроможності академічного закладу задовольнити запит суспільства.

Загалом захід відбувся у дружній, невимушеній робочій атмосфері.