День української мови та писемності в КиМУ

09.11.2021

Щиро вітаємо всіх із Днем української мови й писемності, святом, яке гуртує небайдужих однодумців на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду! Бажаємо всім нам зберегти й утвердити українську мову, виборонену й виплекану нашими пращурами й сучасниками, адже вона створює індивідуальне обличчя української держави й нації та є духовною гарантією майбутнього нашої країни! Нехай всі носії української мови та її шанувальники відчують свою перевагу, обраність і духовне єднання під синьо-жовтим прапором!

Історія свята

День української писемності та мови – державне свято, яке було започатковано 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови" на підтримку "ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем цього дня вшановують пам'ять преподобного Нестора-літописця, який був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, ученим, ченцем Києво-Печерського монастиря, автором найдавнішої пам'ятки історіографії та літератури українців – «Повісті минулих літ».

Радіодиктант

Уже 20 років поспіль традиційно в День української писемності та мови проводиться радіодиктант національної єдності. Диктант варто сприймати не як перевірку знань, а як усесвітній флешмоб, акцію єднання навколо української мови, коли по всій планеті одночасно українці гуртуються навколо рідного слова й у прямому етері пишуть радіодиктант. Цей захід також є можливістю згадати шкільні роки, поспілкуватись із громадою. Цього року радіодиктант писали також учні 9 – В класу Ліцею КиМУ з викладачем української мови й літератури кафедри словнської філології та загального мовознавства Опанасюк А.О.