Святкування Різдва в Україні та німецькомовних країнах

23.12.2021

23 грудня 2021 року в онлайн і офлайн форматах із ініціативи в.о. директора Інституту лінгвістики та психології, к. філол. н., професора Тіменко І.В. і доц. кафедри германських мов та перекладу Борисенка Ю.А. відбулася зустріч студентів-філологів із носіями німецької мови, проф. Гайдельберзького університету Норбертом Мюллером (Norbert Müller) і керівником Австрійсько-українського центру „Volkshochschule Kiew“ Йоганном Аманом (Johann Amman). Метою зустрічі була підготовка здобувачів освіти до міжкультурного спілкування та розширення  світоглядних позицій.

Норберт Мюллер розповів студентам про традиції та культуру святкування Різдва у Німеччині, Йоганн Аман ­­– в Австрії. Студенти Інституту лінгвістики також розповіли гостям про традиції та звичаї святкування Різдва в Україні, підготували невеличку концертну програму, яка теж надала зустрічі святковості.

Під час доброзичливого діалогу культур деякі студенти спробували себе у ролі перекладачів, оскільки присутніми були також і першокурсники, які ще не повною мірою володіли німецькою.

Такий захід є надзвичайно важливими для професійного зростання майбутніх фахівців із перекладу, оскільки культурні знання та відмінності завжди будуть одним із основних напрямів підготовки перекладачів: чим краще перекладач знає відмінності між культурами, тим якісніше буде його майбутня професійна діяльність.