Онлайн лекція «Кардіологічна патологія та SARS-CoV-2(COVID-19): як зберегти життя пацієнта?»

10.12.2020

10 грудня 2021 року на базі Університетської клініки КиМУ відбулася онлайн лекція «Кардіологічна патологія та SARS-CoV-2(COVID-19): як зберегти життя пацієнта?» на платформі Zoom cloud meetings, в основу якої було покладено рекомендації ESC Guidance for the diagnosis and Management of CV Disease during the COVID-19 Pandemic.. Спікер – професор Ірина Володимирівна Дроздова (терапевт-кардіолог, д-р.мед.наук).

До онлайн лекції долучилися як науково-педагогічні працівники університету, так і студенти навчально-наукового медичного інституту.

Під час відкритої лекції розглядалися загальні проблеми SARS-CoV-2 (COVID-19) та особливості клінічної симптоматики, на які має звернути увагу пацієнт. Було вказано на те, що пацієнти з факторами ризику та встановленим серцево-судинним захворюванням (ССЗ) найбільш вразлива група; у пацієнтів із ССЗ в контексті COVID-19 підвищений ризик захворюваності та смертності; особи чоловічої статі, похилого віку, з цукровим діабетом, гіпертонією, ожирінням, з ССЗ, з цереброваскулярними хвороби - уразливі групи населення з підвищеної захворюваності та смертності від COVID-19. Крім артеріальних та венозних тромботичних ускладнень (гострого коронарного синдрому (ГКС) та венозної тромбоемболії (ВТЕ), міокардит відіграє важливу роль у пацієнтів з гострою серцевою недостатністю (СН). Наявність аритмій ускладнюють перебіг, лікування, підвищують вірогідність ускладнень COVID-19. При COVID-19 симптоми бради- та тахіаритмій не відрізняються від звичайних клінічних проявів. Бради- та тахіаритмії призводять до зростання ризику порушення провідності та надшлуночкових/шлуночкових аритмій у хворих. Задля їх попередження пацієнтам треба дотримуватися призначеного лікування та у ранньому відновному періоді звертатися до кардіолога Університетської клініки.