Онлайн лекція "Актуальні питання вакцинації дітей та дорослих в умовах епідемії COVID-19"

26.11.2020

26 листопада 2020 року на базі Університетської клініки КиМУ відбулася онлайн лекція "Актуальні питання вакцинації дітей та дорослих в умовах епідемії COVID-19" на платформі Zoom cloud meetings. Спікер - лікар-педіатр Алла Георгіївна Литвинюк.

До онлайн лекції долучилися як науково-педагогічні працівники університету, так і студенти навчально-наукового медичного інституту.

Під час відкритої лекції обговорювалися такі питання, як: чи можна проводити щеплення дітей та дорослих в умовах COVID-19; чому не треба зупиняти рутинну імунізацію дітей та дорослих під час COVID-19; чи можна вакцинувати дитину, якщо та контактувала з особою з підозрою або підтвердженим діагнозом COVID-19; чи можна щепити людину, яка знаходиться на самоізоляції; через який час після одужання можна проводити щеплення; як мінімізувати ризик інфікування COVID-19 у разі відвідування клініки для проведення щеплення?

З розмови стало відомо, що вакцинація несе не лише індивідуальну користь, а і створює колективний імунітет; необхідно запроваджувати нові вакцини до Календаря щеплень (від ротавірусу, пневмококу, ВПЛ, гепатиту А та комбіновані вакцини); ВКІ досі не еліміновані і потребують додаткавих зусиль для досягнення максимально високого охоплення вакцинацією, а здійснення програми з імунізації має відбуватись спільними зусиллями багатьох організацій.

08 06/2021
22 05/2021