Науково-практичний форум до річниці прийняття загальної декларації прав людини

10.12.2020

Вже стало традицією в Навчально-науковому юридичному інституті проводити заходи приурочені річниці прийняття Загальної декларації прав людини, яка щорічно відзначається міжнародною спільнотою 10 грудня.

Не виключенням став і  цей рік, так 10 грудня 2020 року в Юридичному інституті відбувся Науково-практичний форму на тему «Проблеми реалізації та захисту прав людини», присвячений 72 річниці підписання Загальної декларації прав людини, захід був проведений в онлайн-режимі. 

На відкритті даного заходу виступила модератор заходу, Директор навчально-наукового юридичного інституту к.ю.н., доцент Панфілова Ю. М., яка зазначила що права і свободи людини для Української держави є визначальним чинником демократичного розвитку та показником європейської орієнтації. Вказала на переваги широкого праворозуміння, яке надає змогу уявити права людини, як складне багатоаспектне явище правової реальності, виокремила тенденції розвитку прав людини, як явища, що є об’єктом доктринального переосмислення та практичним засобом реалізації потреб людини.

Участь в роботі  науково-практичного форуму взяли аспіранти, студенти спеціальності «Право» 1, 2, 3 курсів, студенти Коледжу КиМУ спеціальності «Право», а також до роботи науково-дискусійної платформи були залучені випускники та студенти Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права.

Головні питання, які обговорювалися під час роботи форуму це зокрема: захист прав громадян України на тимчасово окупованих територіях;  міжнародні стандарти захисту прав людини; міжнародні стандарти захисту дітей, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування; мусульманське право щодо питання про правовий статус людини; захист прав людей похилого віку; гендерна рівність; захист прав та інтересів секс меншин.

У рамках заходу відбулася цікава та по-науковому виважена дискусія.

Особливо цікавою була дискусія між студентами та викладачами, в ході якої розкрито практичний механізм гарантування прав людини, значення Європейської конвенції про захист прав людини й основних свобод людини та роль Європейського суду з прав людини в цій вкрай важливій справі.

Після проведення заходу та обміну прогресивними думками та ідеями, у всіх учасників залишилися позитивні емоції та приємні враження. Для студентів спілкування з викладачами сприятиме формуванню високопрофесійних навичок та вмінь як у майбутніх фахівців в галузі юриспруденції.