Круглий стіл з елементами тренінгу «Гігієна починається з рук»

17.09.2020

17 вересня 2020 року в Київському міжнародному університеті відбувся круглий стіл з елементами тренінгу «Гігієна починається з рук», учасниками якого стали студенти медичного інституту, стоматологічного та фармацевтичного факультетів, а також науково-педагогічні працівники, лікарі та асистенти університетської клініки.

Модератор круглого столу – доцент Павловська Марина Олександрівна (директор медичного інституту, канд.мед.наук).

Практична підготовка студентів-лікарів є важливою складовою освітньо-професійної програми в університеті. Важливість дезінфекції рук працівників закладів охорони здоров’я навіть не підлягає обговоренню: від цього залежить не тільки здоров’я пацієнтів, а й самого медичного персоналу.

У ході роботи круглого столу були представлені цікаві наукові дослідження, які викликали жваве обговорення і стосувалися наступних тем: значення гігієнічних факторів у розвитку людини; практика оволодіння практичною навичкою гігієнічної обробки рук; мікробна контамінація антисептичних та дезинфікуючих засобів у хірургічних стаціонарах; методика гігієнічної обробки рук, робочих поверхонь при вірусних і бактеріальних інфекціях; епідеміологічне значення гігієни рук в хірургічних стаціонарах; бактеріальне забруднення рук працівників лікарні під час планового догляду за хворими; формування культурно-гігієнічних навичок у сім’ї; аналіз асортименту антисептиків рук та дезинфікуючих засобів у аптеках України; європейський досвід дослідження ефективності гігієни рук медичного персоналу закладів охорони здоров’я.

Науковці поділились зі студентами уже набутим досвідом і специфікою роботи медичного персоналу (лікарів, медсестер, асистентів) під час прийому та продемонстрували процедуру дезінфекції рук стандартної методики втирання згідно ЕN 1500.