Науково-практичний форум до річниці прийняття загальної декларації прав людини

11.12.2019

Вже стало традицією в Навчально-науковому юридичному інституті Київського міжнародного університету проводити заходи приурочені річниці прийняття Загальної декларації прав людини, яка щорічно відзначається міжнародною спільнотою 10 грудня.

Не виключенням став і цей рік. 11 грудня 2019 року в Юридичному інституті відбувся Науково-практичний форум на тему «Нове покоління прав людини – виклики сьогодення», присвячений 71 річниці підписання Загальної декларації прав людини.

Відкриваючи захід, директор інституту доцент Панфілова Ю.М. (канд.юрид.наук) акцентувала увагу на історичному підґрунті прийняття Загальної декларації прав людини, її місця в сучасному світі та важливості для гарантування прав людини в кожній державі, підкреслила (що завданням майбутніх юристів є всебічне і глибоке вивчення та обговорення проблем, пов’язаних з порушенням прав громадян для вміння в подальшій практичній діяльності захищати права і свободи людини на високому професійному рівні…).

У виступах учасників форуму знайшли відображення аспекти захисту прав людини, зокрема, роль інституту Президента в забезпеченні прав громадян, прав жінок, а також механізми захисту - Європейська система захисту прав та свобод людини, міжнародно-правові аспекти захисту прав біженців, національних меншин, боротьба проти расизму, ксенофобії, дискримінації та евтаназії.

У межах заходу відбулася цікава дискусія між викладачами та студентами, яка стосувалась значення Європейської конвенції про захист прав й основних свобод людини та ролі Європейського суду з прав людини в цій вкрай важливій справі.

Після проведення заходу у всіх учасників залишилися позитивні емоції та приємні враження. Для студентів спілкування з викладачами сприятиме формуванню високопрофесійних навичок та вмінь як у майбутніх фахівців в галузі юриспруденції.