Посол Республіки Сербія в Україні відвідав КиМУ

03.04.2019

3 квітня 2019 р. в межах програми розвитку міжнародних зв'язків, Київський міжнародний університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Сербія в Україні пан Раде Булатович та виступив з лекцію «Сербія та Україна: стан та перспективи двосторонніх відносин» перед студентами та викладачами Інституту міжнародних відносин університету (директор - доцент Чернецька О.В.). Робоча мова - англійська, модератор зустрічі – професор Тіменко І.В. (проректор з іноземних мов).

У зустрічі взяв участь президент Київського міжнародного університету, професор Хачатурян Х.В., а також Светомір Тодорович - консул посольства Сербії в Україні.

У своєму виступі пан Посол охарактеризував сербсько-українські відносини, які сягають своїм корінням часів Київської Русі: близкість української, сербської та хорватських мов, історичних і культурних зв’язків українців та сербів, християнська культура. А на сьогодні ще одна стратегічна мета, яка нас об'єднує, це європейська інтеграція. На сьогодні у Сербії проживають біля 20 тис. українців, працюють 21 школа, де вивчається українська мова. Найбільша еміграція україно-російськомовних громадян (70 тисяч) взяла свій початок з 1917 року. Дипломатичні відносини Республіки Сербія та України на рівні посольств успішно діють з 1994 року, усі ці роки між нашими країнами відбувається інтенсивний політичний діалог та торгово-економічне співробітництво (пластмаси та полімерні матеріали; папір та картон; реактори ядерні, котли, машини; електричні машини), перспективними є також харчова та фармакологічна галузі, переробна та машинобудівна промисловість.

У сфері культурно-гуманітарного співробітництва протягом 2016-2018 року були реалізовані в найбільших містах Сербії виставки, присвячені 25-річчю Чорнобиля, життю і діяльності митрополита Андрія Шептицького, Хрестителю України-Русі – Володимиру Великому.

Пан Посол зупинився на деяких моментах у відносинах наших країн, які мають місце останні роки. Це пов'язано з російською анексією Криму, яку офіційний Бєлград не визнав, оскільки не хоче давати приводу для легітимації незалежного Косова.

Пан Посол дав відповідь на численні питання студентів, які стосувались співпраці в галузі туризму, в контексті Турецького потоку, зони вільної торгівлі, спільних інвестиційних проектів та ін.

Зустріч закінчилася подякою студентів гостям, врученням сувенірів та спільними фото.

20 04/2019
16 04/2019