Омбудсмен Європейського Союзу в КиМУ

27.02.2019

27 лютого 2019 року в Київському міжнародному університеті відбулась зустріч з Др. Джозефом Зігеле (Dr. Josef Siegele) - Генеральним секретарем Європейського Інституту Омбудсмена та його лекція «Міжнародні стандарти захисту прав людини» для студентів спеціальностей «міжнародні відносини», «міжнародне право», «право». У зустрічі взяла участь Карпачова Ніна Іванівна - Віце-президент Європейського Інституту Омбудсмена, а також президент університету професор Хачатурян Х.В.

Робоча мова зустрічі – англійська.

Виступ пана Джозефа Зігеле був надзвичайно пізнавальним і стосувався історії створення механізму захисту прав особи – Омбудсмен Європейського Союзу, його популярності у другій половині ХХ століття, пов'язаною з діяльністю Міжнародної комісії юристів та Організації Об'єднаних Націй. Підгрунтям функціювання цього Інституту в усіх державах є демократичні принципи, які забезпечують можливість ефективно охороняти та захищати права особи кожної країни. В Україні Інститут Омбудсмена (Уповноважений Верховної Ради України з прав людини) для здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав та свободи людини і громадянина, запроваджено в 1998 року. Повноваження омбудсмена стосуються питань: скарги стосовно органів державної влади країн-учасниць (у т.ч. скарги, що стосуються права ЄС), скарги щодо дій державних органів правосуддя, діяльності окремих приватних суб'єктів, а також сприяння приведенню національного законодавства у галузі прав людини у відповідність до міжнародних стандартів, контроль за дотриманням Україною міжнародних правових зобов’язань.

Гості зустрічі презентували та подарували Київському міжнародному університету книгу «Європейське серце прав людини» («European Hart of Human Rights») - спільне видання пана Д. Зігеле та Н.І. Карпачової, перекладене чотирма мовами: англійською, іспанською, німецькою, російською.

Після закінчення лекції розпочалася дискусія, під час якої студенти мали змогу отримати кваліфіковані відповіді на свої запитання, зокрема:

  • до чого може привести не дотримання країною міжнародних стандартів захисту прав людини;
  • чи є позитивні зміни за останні 10 років в гендерній дискримінації;
  • чи розповсюджується загальна декларація прав людини на жінок в мусульманських країнах;
  • які на Вашу думку реформи має здійснити Україна, щоб права людини та громадянина були б гарантовані кожному? та ін.

Наприкінці зустрічі проректор з іноземних мов, професор Тіменко І.В. оголосила рішення вченої ради Київського міжнародного університету від 31 січня 2019 року про присвоєння Др. Джозефу Зігеле почесного звання Doctor Honoris Causa за внесок в розвиток міжнародної освіти та права. Під аплодисменти студентів та викладачів президент університету професор Хачатурян Х.В. вручив гостю Диплом Почесного Професора Київського міжнародного університету.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток», студентської газети «Постскриптум плюс».