Круглий стіл «Право як чинник творення європейської держави і Україні»

10.04.2019

10 квітня 2019 року в Навчально-науковому юридичному інституту Київського міжнародного університету, в межах ХХIV Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених та студентів «Молодіжна політика як складова євроінтеграційного вибору України», відбувся круглий стіл «Право як чинник творення європейської держави і Україні», у якому взяли участь біля 100 молодих науковців, серед яких студенти 3-4 курсів Юридичного інституту та Коледжу КиМУ спеціальності «право». Модератор заходу – доцент Ткаченко О.В. (канд.юр.наук, доцент, кафедра теоретичних та приватно-правових).

Роботу круглого столу відкрила доцент Панфілова Ю.М. (канд.юр.наук, директор Юридичного інституту), яка зазначила, що прагнення України інтегруватись до сучасного глобального світу, зокрема до єдиного європейського простору, вимагає від неї створення необхідних умов у сфері державного управління та гармонізації національного законодавства, системи управління до норм і стандартів ЄС. Це є актуальним та необхідним для всіх сфер суспільного життя. А таке важливе питання, як державне управління у сфері молодіжної політики в Україні, набуває особливого значення в сучасних умовах. На шляху до інтеграції в європейське співтовариство Україна має вирішити цілий комплекс проблем, які є специфічними для кожної окремої галузі суспільного життя. Неможливо уявити, що ці перетворення будуть обходити молодь, яка є майже найактивнішою соціальною групою, що без особливих перешкод та зусиль може й готова навчатись по новому, прагнути до впровадження інновацій в усі сфери суспільного життя, інтегруватися до сучасного світу.

У роботі круглого столу взяли участь також доцент Сапарова А.О. (канд.юр.наук, зав. кафедрою теоретичних та приватно-правових дисциплін), доцент Бісюк О.С. (канд.юр.наук, зав. кафедри публічно-правових дисциплін).

Доповіді, представлені студентами були присвячені особливо актуальним на сьогодні питанням, зокрема: особливостям формування державної молодіжної політики в ЄС та перспективи її імплементації в Україні, адаптації національного законодавства до законодавства ЄС, право ЄС у системі публічного управління.

Висвітлені на круглому столі питання викликали жваве обговорення, під час якого кожен учасник мав можливість висловити власне бачення питання та запропонувати своє вирішення, поставлених доповідачем, проблем. Це був корисний досвід для кожного студента та ще одна можливість для того, щоб розвивати себе як майбутнього правника.