Юні науковці — майбутнє України (XVIII Всеукраїнська «Універсіада» в КиМУ)

24.02.2018

Відомо, що наука в університетах має унікальну можливість нарощувати свій потенціал завдяки залученню до неї талановитої молоді, адже шлях України до об'єднаної Європи має торувати, передусім, інтелектуальна молодь. Саме з цією метою 18-й рік поспіль, 24 лютого 2018 року, Київський міжнародний університет став організатором ХVIII Всеукраїнської «Універсіади», конкурсу-захисту науково-дослідних робіт, у якій взяли участь 230 старшокласників міст Києва, Житомира, Хмельницька, областей – Донецька (м. Покровськ), Полтавська (м. Горішні Плавні), Житомирська (Баранівська гімназія), Київська (Біла Церква, Вишгород та Вишгородський район, Бровари, Васильків та Васильківський район).

Під час урочистої частини відкриття Універсіади юних дослідників привітала професор Данченко Т.В. (проректор з навчально-виховної роботи, к.ю.н.). Професор Некряч А.І. (проректор з науковї роботи, д.політ.н.) виступила з доповіддю "Від МАН та Універсіади - до студентських наукових перемог. Модератор конференції - професор Рудаківська С.В. (проректор з довузівської роботи, к.філос.н.), яка підкреслила унікальність та ефективність інтелектуальних програм КиМУ. Керівники наукових шкіл університету, адже всього у Київському міжнародному університеті працюють 10 наукових шкіл, висловили свої перші позитивні враження від робіт, які вони рецензували перед захистом, побажали не зупинятися на досягнутому ні на хвилину, адже "Наука - це шлях до добробуту та процвітання української держави."

Додатково, під час заходу, учасники конкурсу переглянули відео-презентацію, отримали консультації від керівників структурних підрозділів щодо спеціальностей, за якими ведеться підготовка фахівців, ознайомилися з матеріально-технічною базою Університету, Коледжу та отримали позитивні емоції від музично-хореографічного привітання у виконанні студентів Ін-ту театрального мистецтва (майстерня народного артиста України Льва Сомова).

Цього року програма конкурсу-захисту включала роботу 16 секцій, найбільше юних науковців зібрала секція англійської мови (50 учнів) і це зрозуміло. Враховуючи європейський вимір України, більшість школярів прагнуть вивчати мови. Але і інші предмети не залишились без уваги. Великою популярністю користувалися секції з математики, фізики, географії, історії, інформатики. Юні науковці не обійшли увагою навіть медицину (32 учні). Усі учасники «Універсіади» отримали сертифікати, а переможці - дипломи, які передбачають знижки в оплаті за навчання у КиМУ від 20 до 50%.

ВІТАЄМО ПРИЗЕРІВ «УНІВЕРСІАДИ – 2018»

• Харкевич Марія Андріївна, Красноармійський ліцей «Надія»,
    Тема: «Дослідження елементів геральдики міста Покровськ Донецької області».
  • Марциновський Максим Анатолійович, 11 кл., Скандинавська гімназія,
    Тема: «Історичні аспекти формування українського та кримськотатарського народів».
  • Омельчук Антон Вікторович, 8 кл., Баранівська гімназія,
    Тема: «Дослідження та оцінка гідро екологічного стану річок Случ та Хомора».
  • Зубович Антон Юрійович, 10 кл., Білоцерківська ЗОШ № 6,
    Тема: «Вплив автотранспорту на екологічний стан грунтів міста Біла Церква».
  • Володарчик Владлен Едуардович, 9 кл., СЗШ № 4,
    Тема: «Методи боротьби з ambrosia artemisiifolia у місті Горішні Плавні».
  • Калашнікова Марина Вячеславівна, 10 кл., Білоцерківська ЗОШ № 6,
    Тема: «Аналіз збереження поживної цінності гречаної крупи під час технологічної обробки».
  • Трохимчук Анна Ігорівна, 10 кл., НВК № 176,
    Тема: «Оптичні ілюзії. Стереограми. Принцип їх дії. Корекція зору за допомогою стереограм та стереоскопічного руху очей».
    Правознавство
  • Вареня Альона Євгенівна, 11 кл., Красноармійський ліцей «Надія»,
    Тема: «Діяльність Гельсінської спілки в питаннях захисту прав людини».
    Українська мова та література
  • Рой Поліна Володимирівна, 10 кл., Білоцерківська ЗОШ № 6
    Тема: «Лексико-сематична інтерференція в інформаційно-розважальному просторі українського телебачення».
    Світова література і журналістська майстерність
  • Романченко Вероніка Андріївна, 11 кл., СЗШ № 4,
    Тема: «Віртуальний кіберпростір у романах В. Гібсона: наукова фантастика чи сьогодення? (на основі творів «Нейромант» і «Мона–Ліза Овердрайв»)».
  • Геворгян Ангеліна Рубіківна, 9 кл. Школа № 275 ім.В. Кравчука,
    Тема: «Мовні норми у засобах масової інформації».
    Психологія
  • Лавдир Анастасія Михайлівна, 10 кл., СЗШ № 4
    Тема: «Гендерне виховання – важливий компонент соціальної особистості підлітка».
    Основи економіки
  • Розгон Андрій Сергійович, 9 кл., НВК № 10 м.Хмельницького,
    Тема: «Сучасна телевізійна реклама як складова продукування гендерних стереотипів».
  • Шутенко Вікторія Максимівна, 9 кл., НВК № 10 м.Хмельницького,
    Тема: «Історія та перспективи розвитку knowledgebased economy в Україні».
  • Підгорний Владислав Володимирович, 9 кл., гімназія № 136,
    Тема: «Математика – інструмент пізнання навколишнього світу на прикладі послідовності Фібоначчі».
    Іспанська мова
  • Болебрух Марія Діана Сергіївна, 11 кл., НВК № 176,
    Тема: «Дієслівні перифрази як засіб вираження аспекту в програмах іспанського телебачення».
  • Круглик Катерина Дмитрівна, 11 кл., НВК № 176,
    Тема: «Функціональні особливості медичної лексики в серіалі «Центральна лікарня» та її переклад на українську мову».
    Німецька мова
  • Ярош Анастасія Павлівна, 10 кл., СШ № 251 ім.Хо Ши Міна,
    Тема: «Англіцизми в сучасній німецькій мові».
  • Лембірко Софія Русланівна, 11 кл., СЗШ № 4,
    Тема: «Лінгвістичні особливості мовного оформлення казок Братів Грім».
  • Єфанова Лілія Олексіївна, 10 кл., Білоцерківська ЗШ № 6,
    Тема: «Структурно-семантичні особливості французьких запозичень в англійській мові на прикладі сучасних Британських періодичних видань».
  • Ворона Антон Михайлович, 9 кл., гімназії № 136,
    Тема: «Класифікація ідіом англійської мови (спроба власної класифікації ідіом концепту СТИХІЙНІ ЛИХА ЗА ПОХОДЖЕННЯМ)».