Як виграти судовий процес: майстер-клас для майбутніх юристів

01.03.2018

1 березня 2018 року в конференц-залі КиМУ відбулася зустріч з Середою А.В. – адвокатом, партнером юридичної фірми «allTax», яка успішно працює з 1996 року та входить у топ-100 юридичних компаній України. Учасниками майстер-класу стали студенти ІІ-ІV курсів спеціальностей «Право» та «Міжнародне право» (організатор – Ю.М. Панфілова, директор юридичного інституту, к.ю.н., доцент).

Ведучи дискусію зі студентами, Артем Вікторович, посилаючись на свою 14-річну юридичну практику, розповів, як насправді побудований судовий процес ізсередини: «Судовий процес – це передусім - комунікація, спілкування професіоналів у спеціальному місці, тобто судовому залі, присвячене конкретному суперечливому питанню, у якому кожен викладає власні аргументи. Перемагає в судовому процесі завжди та сторона, яка представила факти та аргументи найкраще. Щоб виграти судовий процес, необхідно добре до нього підготуватися. Виявити всі факти, які можуть відноситися до вашої справи, при цьому розглядайте не тільки значимі, а й малозначні деталі. Визначте, які з виявлених фактів ви зможете підтвердити відповідними документами. Обміркуйте, що варто використовувати як незаперечний доказ, а що — тільки як додаткові докази».

Особливу увагу гість приділив питанням: коли починати практикувати набуті теоретичні знання молодому юристові, діловій мові, якою зобов’язаний володіти кваліфікований юрист, а тим паче адвокат, і навів яскраві приклади успішних судових процесів з власної адвокатської практики, зокрема, судовий процес з Міністерством оборони, предметом суперечки якого, стала земельна ділянка та невідповідність даних у правовстановлюючих документах власників.

Саме приклади з реальних судових процесів гостя викликали неабияку зацікавленість студентів, які активно ставили питання під час дискусії.

На завершення Середа А. В. побажав майбутнім правникам черпати знання у сфері юриспруденції в стінах Університету, щоб потім впевнено застосувати їх на практиці, а майбутніх адвокатам дав низку цінних порад на майбутнє: «За яку б справу ви не взялись – уважно вивчайте всі документи. Копайте глибоко, не обмежуйтесь лише вивченням документів. Проводьте власний аналіз суперечки. Саме на вас у цей непростий період покладається важлива місія розвитку дійсно правової держави, де такі категорії, як права і свободи людини і верховенство права, є не словами на папері, а єдиним орієнтиром для розвитку країни».


11 02/2023
10:00
Зустріч