Візит Надзвичайного та Повноважного Посла Туркменістану в Україні до Київського міжнародного університету

27.03.2018

В межах програми співпраці з дипломатичними представництвами, акредитованими в Україні, 27 березня 2018 року в Київському міжнародному університеті перебував з візитом Надзвичайний та Повноважний Посол Туркменістану в Україні пан Нурберди Аманмурадов, який презентував Туркменістан у контексті оголошеного року «Туркменистан – сердце Великого Шелкового пути». Робоча мова – російська.

Зустрічі пана Посла зі студентами передувала його бесіда з президентом КиМУ, професором Хачатуряном Х.В., під час якої обговорювались питання співпраці посольства з Київським міжнародним університетом, налагодження співробітництва з провідними університетами Туркменістану, зокрема навчання у КиМУ туркменських студентів.

Початком зустрічі Пана Посла стала презентація книги Президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова «Туркменистан – сердце Великого Шелкового пути» - нарис про долю, історичний шлях туркменської нації, реалії сучасності, досягнень у стратегічних галузях національної економіки, які за масштабами рівні цілим епохам, що справило позитивне враження на присутніх студентів і викладачів. Це стосується передусім реалізації протягом 25 років незалежності безпрецедентних соціально-економічних проектів, досягнутих успіхів у соціальній сфері, а саме: будівництво автомагістралей, залізниць, міжнародних газотранспортних артерій, заводів, фабрик, у яких брали участь фахівці та використовувалось обладнання з України, а також статусу постійного нейтралітету Туркменістану, ухвалений 12 грудня 1995 року Генеральною Асамблеєю ООН.

Станом 01.01.2018 р. договірна база українсько-туркменських відносин налічує 142 підписані документи міждержавного характеру, які дають можливість розвивати взаємовигідне співробітництво майже в усіх сферах, що становить взаємний інтерес (туризм, освіта, послуги з будівництва та транспорту, продукція хімічної, фармацевтичної галузей, нафтопереробки, текстилю) і робить Україну важливим торгово-економічним партнером у регіоні Центральної Азії.

У виступі пана Посла належить ідеї, що наші країни мають багато спільного: Туркменістан є серцем Великого шовкового шляху, а Україна – ключовою ланкою зв’язків Східної та Центральної Європи з Євразією. Дружні зв’язки і почуття, які пов’язують нас, набудуть подальшого розвитку на благо наших народів.

Лекція викликала питання у студентів, на які вони отримали вичерпні відповіді:
які українські компанії беруть участь у введенні в експлуатацію газопроводу «Схід-Захід»; яка безпекова політика Туркменістану щодо Афганістану, Ірану, чи співпрацює Туркменістан із цими країнами в питаннях еміграції; чи ефективна доктрина «позитивного нейтралітету» Туркменістану та ін.

Наприкінці зустрічі студенти подякували пану Послу за цікаву лекцію, вручили сувеніри, зробили спільні фотографії.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток».