Візит Надзвичайного та Повноважного Посла Франції до КиМУ

19.12.2017

19 грудня 2017 року Надзвичайний та Повноважний Посол Французької Республіки в Україні пані Ізабель Дюмон відвідала Київський міжнародний університет та виступила з лекцією «Відносини Франції та України: стан та перспективи розвитку» перед студентами спеціальностей «міжнародні відносини», «міжнародне право», «право», «туризм», «міжнародні економічні відносини», які вивчають французьку мову, як другу іноземну мову.

Спілкування у ході зустрічі проходило на англійській, французькій, російській, українській.

Зустріч пані Посла з президентом КиМУ, професором Хачатуряном Х.В., у якій також взяли участь - Сільвен Ріголлеаташе з питань наукового та університетського співробітництва посольства та Олів'є Ведрінпрезидент Європейського Континентального Клубу (Франція), стала нагодою обговорити двосторонні проекти співробітництва, надання нового імпульсу у відносинах з навчальними закладами Франції, які реалізуються зараз (Професійний інститут бізнесу і торгівлі – IPAC) та реалізуватимуться у майбутньому. І хоча частка франкомовних студентів не зростає, інтерес до навчання в цій країні не зменшуються. Тим більше, що навчальні заклади Франції останнім часом започаткували англомовні програми, програми подвійних дипломів, що може підвищити інтерес українських студентів до навчання на цих програмах і можливістю отримати паралельно з українським європейський диплом.

Інтерес студентів викликала інформація щодо 25 років розвитку французько-українських відносин, особливо політичних відносин (французький сценарій входження України в ЄС, взаємовідносин у форматі Веймарський трикутник), в галузі економіки, культури, правових реформ та ін.

Пані Посол з задоволенням відповіла на питання, які їй ставили всі охочі, а також поставила цілий ряд питань студентам щодо структури ООН, головних органів ООН (Рада Безпеки, Генеральна Асамблея, членство держав), на які студенти з задоволенням відповідали.

Наприкінці зустрічі студенти подякували пані Ізабель Дюмон за цікаву лекцію, вручили сувеніри, квіти та побажали прекрасних Різдвяних свят та Нового року.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток».