Участь студентів киму в творчій зустрічі з кінорежисером Олександром Аскольдовим

03.10.2017

3 жовтня 2017 року в залі Київського Будинку кіно відбулася зустріч з культовим режисером радянського кінематографа О. Аскольдовим за участі керівництва, педагогічного складу та студентів Інституту телебачення, кіно і театру (директор - заслужена артистка України, професор Н.О. Ільїна) спеціальностей «аудіовізуальне мистецтво та виробництво» і «сценічне мистецтво» Київського міжнародного університету. Організатором і модератором заходу виступила колега, добрий друг режисера Р.С. Недашківська - народна артистка України, громадський діяч.

Нині режисер проживає в Німеччині і викладає в європейських кіношколах та університетах, передаючи власний професійний і життєвий досвід молодому поколінню. Повернувшись до України після багаторічної відсутності, О. Аскольдов поділився з гостями розповіддю про випробування, які випали йому на життєвому шляху та про долю найважливішої роботи в його режисерській кар’єрі - стрічку «Комісар» за мотивами повісті «В місті Бердичеві». Фільм, який був під забороною від 1967 до 1988 року, після 20 років відчайдушної боротьби, таки зміг зустрітися зі своїм глядачем і вперше був офіційно презентований 1988 року на Міжнародному кінофестивалі в Сан-Франциско (США). Згодом, після професійного визнання, прокат стрічки відбувся в понад 80 країнах світу.

Зустріч з легендарним режисером, яка, до слова, була приурочена до 85-річчя від дня народження кінорежисера та 50-річчя фільму «Комісар», не залишила байдужими студентів КиМУ. Після зустрічі, молодь зізналася, що спілкування з режисером надзвичайно вразило їх, що в подальшому і надихнуло знімальну групу програми «Студентський квиток» на сюжет, який вони присвятили власним враженням від побаченого та почутого в Будинку кіно.