Світ професій: мій вимір, мій успіх (в межах програми презентації спеціальностей КиМУ)

19.02.2018

У житті кожної людини вибір професії– серйозний та відповідальний крок. Вибір майбутньої професії випускники роблять на підставі інформації отриманої з різноманітних джерел, власних природних здібностей, починаючи вже з років навчання в школі, ліцеї, гімназії.

Саме з цією метою Київський міжнародний університет традиційно роботу у 2-му півріччі поточного навчального року, з 29 січня по 23 березня, розпочав презентацією структурних підрозділів (5 навчально-наукових інститутів, 5 факультетів) для учнів, в першу чергу Ліцею та студентів Коледжу КиМУ, а також навчальних закладів – партнерів міста та Київської області, під час яких кожен структурний підрозділ презентує свої спеціальності залежно від віку учнів, проводячи вікторини, інтелектуальні ігри, квести, майстер-класи.

Так, першими відкрили презентаційний сезон Факультет стоматології (декан – доцент Мозолюк О.Ю., к.мед.н.) та Юридичний інститут (директор - доцент Панфілова Ю.М., к.ю.н.).

В період 29.01–2.02.2018 р. учні 5-11 класів Ліцею КиМУ стали учасниками вікторини на знання професії стоматолога «Чи знаєте ви, що …», відвідали університетську стоматологічну клініку, де ознайомились зі специфікою навчального процесу у здобутті фаху лікар-стоматолог, були присутні при проведенні медичних процедур у кабінетах: терапевтичного прийому, рентгенологічному, ортодонтії, фантомному класі з пропедевтики терапевтичної, ортопедичної та дитячої стоматології. Вікторина викликала у учнів великий інтерес, зацікавленість, навіть дискусію під час відповідей на питання, а наприкінці вони отримали сувеніри, зокрема, брошури «Поради ортодонта».

В межах профорієнтаційної роботи науковці кафедри стоматології (доценти, кандидати мед.наук Мозолюк О. Ю., Зволинська А. М., Коноваленко С.О.) відвідали Шепетівське медичне училище, де взяли участь у науково-практичній конференції, присвяченій «Міжнародному дню стоматолога», який традиційно святкується 9 лютого, представивши доповіді: «Стан зубо-щелепної системи в 21 ст. Прикус і постава.», «Іноваційні заходи в підготовці фахівців у галузі медицини (дистанційне навчання, методика єдиного дня, практика навчання та телемедицина)».

«Моя майбутня професія - юрист» - таким було гасло презентації спеціальності «право» фахівцями Юридичного інституту, метою якого було підвищення загального рівня правової культури ліцеїстів (5-11 класи), студентів Коледжу (1-2 курси), набуття ними необхідного рівня правових знань, знайомство з інститутом та мотиваціями їх до подальшого навчання. Презентуючи спеціальність, директор інституту доцент Панфілова Ю.М. назвала понад двадцять навичок, які є складовою кар’єри успішного юриста: зовнішній вигляд, впевненість, вміння бути психологом, мати «холодну голову», самовдосконалення і саморозвиток шляхом участі у конференціях, тренінгах, зустрічах, вміння збирати інформацію і надавати юридичні послуги, готовність зануритися з головою у роботу, дотримуватись правил етики, володіння державною мовою, мобільність, ведення документообігу в електронному і в паперовому вигляді, накопичення бази даних, формування ділової репутації тощо.

Ліцеїсти та колежани взяли активну участь у інтелектуальних проектах «На терезах Феміди», «Знай та поважай свої права». У заході також взяли участь науковці Юридичного інституту (кандидати юридичних наук, доценти Сапарова А.О., Ткаченко О.В., Олещук А.І.), студенти (Пановик Олег, Бреус Віолета, Безрук Анастасія), які продемонстрували досягнення студентів у науковій діяльності та їх професійному становленні, після чого провели інтелектуальну вікторину на правову тематику «Правовий брейн-ринг».

Сподіваємось, що достатня інформація про професію, чітке уявлення про зміст та вимоги до професії сформує у майбутніх студентів ставлення до неї як до життєвої цінності.