Студентство КиМУ святкує Хеллоуїн

31.10.2017

31 жовтня 2017 року стіни Київського міжнародного університету наповнилися таємничими звуками і загадковими особистостями. Студентство І-ІІІ курсів Інституту лінгвістики та психології (директор – Нагачевська О.О., к.філол. н., доцент) та Інституту журналістики (директор - О.Ф. Самойлов, к.і.н, доцент) влаштували справжній квест-марафон з нагоди веселого свята. Не обійшлося без яскравих перевтілень в літературні герої Стівена Кінга, гарбузів і солодощів, які стали невід’ємною атрибутикою святкування.

Першим відкрили «Хеллоуїн-марафон 2017» майбутні філологи та психологи, які організували англомовні розважальні вікторини про традиції та звичаї святкування свята в усіх куточках країн світу. В знак нагороди, за правильні відповіді студенти отримували солодощі. Відьми і вовкулаки, вампіри і перевертні бродили коридорами університету і лякали один одного. Однак, незважаючи на зловісний вигляд, ніхто нікого НЕ з'їв і НЕ випив кров.

З настанням темряви, після завершення навчального процесу, святкова атмосфера запанувала в Інституті журналістики. До підготовки студенти підійшли креативно і творчо, організувавши справжнісінький хорор-квест. Перед командою постала головоломка: для того, щоб звільнити з уявного викрадення головного редактора уявного інформагентства, студентам потрібно було розв’язати 4 завдання. Кожна розгадка приводила гравців до нової локації, де їх зустрічав черговий химерний персонаж кінофільму із новим завданням. Виконання останнього завдання дозволило команді отримати секретний код від зачинених воріт на 12-й поверх, за якими і перебував директор Інституту журналістики Самойлов О.Ф., який за сценарієм квесту і був головним редактором інформаційного агентства. На фініші студенти разом із наставником зробили дружнє фото на згадку, після чого рушили до однієї з аудиторій на перегляд фільму, чаювання та обмін емоціями.

З історії Хеллоуїну:

Кажуть, що Хеллоуїну не менше двох тисяч років, його витоки сягають кельтської культури. Тоді прийнято було ділити рік на дві частини - зиму і літо. Якраз ніч з 31 жовтня на 1 листопада, за переказами, була тим часом, коли настає зима, і на землю приходить різна нечисть з темного світу. І щоб злякати або задобрити всіх відьом, вампірів та інших злих духів, люди розпалювали багаття або ж приносили жертви. Інакше цю ніч називали Самхейн - свято смерті. Зараз Хеллоуїн традиційно відзначається в англомовних країнах і вважається сімейним святом. Діти і дорослі вбираються в свої найстрашніші та моторошні костюми, беруть із собою головний атрибут свята - світильник Джека і йдуть у домівки до сусідів випрошувати солодощі. У США цей звичай називається «Trick-or-treat». Крім таких ритуалів, у Хеллоуїну є навіть власні пісні, які вважаються гімнами свята, наприклад: «Monster Mush», «This is Halloween». Також у цю жахливу ніч потрібно обов'язково прикрашати свої будинки, приготувати яблука в карамелі та поворожити. З плином часу свято поширилося всією земною кулею, а з недавна його святкують і в Україні.