Студенти КиМУ в ролі перекладачів–екскурсоводів

24.03.2017

24 березня 2017 року студенти IV курсу Інституту лінгвістики та психології Київського міжнародного університету спеціальності «переклад» (англійська та німецька мови) під керівництвом доцента Ю.А. Борисенка (кафедра германських мов і перекладу) спільно з центром німецької мови та європейської культури під керівництвом Йоганна Аманна організували екскурсію німецькою мовою для партнерів КиМУ з ФРН та Австрії до Музею Миколи Лисенка, який розташований в центрі Києва на вулиці Саксаганського.

Студенти познайомили гостей з експозицією музею, яка повністю відтворює життя та творчу діяльність основоположника української класичної музики, славетного піаніста, хорового диригента, засновника національної мистецької освіти і видатного громадського діяча Миколи Віталійовича Лисенка.

Гості були вражені високим рівнем знань студентів німецької мови та якісно організованою екскурсією, тому що, як звичайно, туристи з цих країн віддають перевагу екскурсіям німецькою мовою, а не англійською, як це роблять більшість екскурсійних бюро. Як зазначив один із гостей пан Петер Осенкоп з Бремена: «… чудово, що ваші студенти проводять екскурсії музеями, про які нічого не зазначено в німецькомовних путівниках, але варті того, щоб їх відвідати, передусім коли йдеться про класичних діячів, бо, як ви знаєте, німці є шанувальниками класики, найбільше музики».

Пан Йоганн Аманн запропонував студентам здійснити наступну екскурсію до музею Шевченка, оскільки М. Лисенко більшість своїх фортепіанних творів написав на вірші Т. Шевченка. Студенти погодились і почали активно готуватися до екскурсії до музею Т. Шевченка.