Шляхи євроатлантичної інтеграції: погляд старшокласників та студентів

14.03.2018

14 березня 2018 року учні 11-х класів СШ № 200 ім. В. Стуса м. Києва, під керівництвом вчителя Доріченко Тетяни Андріївни, взяли участь в інтелектуальні грі «Євроатлантичні перспективи України», організованою кафедрою міжнародних відносин Київського міжнародного університету (модератор – к.і.н., доц. Судак І.І.).

Разом із старшокласниками у заході взяли участь студенти КиМУ спеціальності «міжнародні відносини» та «міжнародне право», які спільними зусиллями зуміли продемонструвати, у формі моделювання, свою точку зору щодо сучасних тенденцій інтеграції України у європейський та євроатлантичний простір, місця дипломатії у здійсненні зовнішньополітичного курсу країни, більше ознайомити старшокласників з тонкощами професії, відчути себе на місці дипломатичного представника, що беззаперечно захищає інтереси власної країни.

Команда учнів представила позиції країн-лідерів сучасного світу продемонструвавши тим самим, що Україна в сучасних умовах не може існувати в ізольованому середовищі, в очах міжнародного співтовариства вона має позбутися статусу "пострадянської країни" з усім набором стереотипних штампів – корупції, злочинності та ін. Такі світові лідери, як, наприклад, США та Канада підтримують Україну в її намірах, але визнають, що Україна тільки стала на шлях кардинальних змін, нас чекає ще велика робота над собою та помилками.

Команда студентів Київського міжнародного університету також аргументовано продемонструвала свою позицію щодо членства України в НАТО, зокрема, позиції Польщі, США, Канади, Франції, Німеччини та пріоритетів зовнішньої політики в цілому (Каріна Ковбель, Бєлкіна Катерина, Олександр Томсон).

Захід викликав в учасників неабиякий інтерес та сприяв підвищенню їхньої обізнаності у світі професій, зокрема, професій дипломатів, юристів-міжнародників, що сприятиме більш відповідальному ставленню до вибору майбутньої сфери професійної діяльності, адже нове молоде покоління не може залишатися осторонь й уважно слідкує за подіями, аналізуючи їх та створюючи свої власні прогнози на майбутнє. Хтось з них неодмінно увійде до складу майбутніх керівників держави.