Прес-конференція: що таке moot court і як підготуватися до участі у змаганнях з міжнародного права?

23.05.2017

23 травня 2017 року в конферанс-залі КиМУ відбулася відкрита прес-конференція для студентів І-ІІІ курсів спеціальності «Міжнародне право», метою якої було надання інформації щодо підготовки та участі студентів у найпрестижніших Міжнародних раундах з міжнародного права ім. Ф. Джессопа, ім. Б. Телдерса, ім. Ф. Мартенса.

Модератор прес-конференції професор Данченко Т.В. (проректор з навчально-виховної роботи, к.ю.н.) познайомила присутніх з історією участі і перемог студентських команд КиМУ за останні 15 років. Як переможці Національних раундів студентські команди Київського міжнародного університету представляли університет та Україну в Міжнародних конкурсах з:

  • Міжнародного публічного права ім. Ф. Джессопа – Гаага (Нідерланди), Вашингтон (США);
  • Міжнародного гуманітарного права ім. Б. Телдерса та ім. Ж. Пікте – Варшава (Польща), Афіни (Греція), Москва (Росія);
  • У 2015-2017 роках команди КиМУ стали срібними призерами Національних раундів.

Тетяна Володимирівна висловила впевненість у тому, що участь у подібних заходах дасть можливість зрозуміти, що саме означає moot court у житті кожного студента, який вивчає міжнародне право, його значення для їх професійної реалізації в майбутньому, відродити командний дух і повернути КиМУ звання лідера-переможця.

Власним досвідом участі у змаганнях поділилася Рут Баланжи (студентка ІІІ курсу, спеціальності «Міжнародне право»), яка входила до складу команди студентів Київського міжнародного університету в Національних раундах конкурсу з Міжнародного права ім. Б. Телдерса» у 2016 та 2017 роках. Рут акцентувала увагу присутніх на тому, що, на її переконання, це прекрасна можливість здобути практичний досвід ведення судових дебатів, навчитися логічно та аргументовано формулювати правові позиції і така участь дає певні кар’єрні переваги в майбутньому. Для того, щоб гідно представити університет потрібна серйозна підготовка, гарне володіння англійською мовою.

Наприклад, 2016 року студенти КиМУ взяли участь у роботі літньої школи підготовки до «Судових дебатів ім. Ф. Джессопа». Протягом тижня учасники школи-тренінгу працювали над розвитком найважливіших навичок, якими повинен володіти «mooter» (учасник студентських змагань із судових дебатів). А допомагали їм у цьому досвідчені ментори, які в минулому самі брали участь у змаганнях або готували свої університетські команди до виступу не тільки з України, а й випускник Лондонського університету пан Соруш Кафіабаді. Школа завершилась імітацією змагань - міні-версією судових дебатів.

Відповівши на всі питання студентів, Рут запросила до слова представницю літньої школи ім. Ф. Джессопа в Києві Надію Микієвич.

Школа забезпечує якісну підготовку майбутніх учасників конкурсу, про що і сказала пані Надія: «Цілеспрямованість і лідерство – це ключові риси, які, беззаперечно, є в кожного з вас, адже ви – майбутні фахівці з міжнародного права. Підготовка висококваліфікованого спеціаліста можлива лише за умови поєднання глибоких теоретичних знань, які дає вам університет, з практичними навичками, які ви здобудете завітавши до літньої школи ім. Ф. Джессопа в Києві. Буде цікаво та корисно!».

Участь у змаганнях із судових дебатів – це не простий шлях, проте спробувавши
подолати його один раз - зійти з нього не захочеться!
Будемо сподіватись, що команда Київського міжнародного університету
продовжить славні традиції студентських перемог!