Науково-практична конференція «Впровадження належних практик у фармації: досягнення, перспективи та проблеми»

15.11.2017

В межах Тижня науки в Київському міжнародному університеті 15 листопада 2017 року відбулась науково-практична конференція на тему: «Впровадження належних практик у фармації: досягнення, перспективи та проблеми», організована Медико-фармацевтичним факультетом (декан – доцент Шостак Л.Г.).

У заході, поряд зі студентами та викладачами КиМУ, взяли участь керівники аптечних закладів оптової та роздрібної торгівлі, співробітники виробничих підприємств, представники Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками і територіальних відділень, представники громадських організацій та фармацевтичних асоціацій.

Урочисте відкриття конференції розпочалося із привітання віце-президента КиМУ з наукових та юридичних питань, професора Савченко Л.А., д.ю.н., яка підкреслила важливість проведення таких заходів як для студентів, так і для практичних працівників та науковців: «…Ефективне вирішення проблеми надання якісної фармацевтичної допомоги населенню є одним із ключових напрямів у державній системі охорони здоров’я та значною мірою залежить від зусиль фармацевтичного працівника та його професійної відповідності…»

Впродовж пленарного засідання було заслухано та обговорено 10 доповідей щодо широкого кола питань:

• «Належна аптечна практика – запорука надання якісної фармацевтичної допомоги» - Клімов О.І. (Голова правління ГО «Всеукраїнська Фармацевтична палата», член Ради міжнародної фармацевтичної федерації FIP);
  • «Забезпечення якості лікарських засобів на всіх етапах його обігу: від створення до застосування – стан проблеми в Україні» - Чумак В.Т. (к.хім.н., віце-президент об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України);
  • «Сучасна система фармаконагляду в Україні» - Пушкар Л.О. (експерт Департаменту фармаконагляду Державного експертного центру МОЗ України);
  • «Оцінка технологій охорони здоров’я, як інструмент формування стандартів у фармації» - Косяченко К.Л. (д.фарм.н., завідувач кафедри організації та економіки фармації НМУ ім. О.О. Богомольця);
  • «Проблематика фармацевтичної освіти в розрізі діючих ліцензійних умов» - Генераленко Т.С. (юрист з питань ліцензування фармацевтичної та медичної діяльності);
  • «Основні аспекти gdp» - Бахуринська О.Р.;
  • «Холодовий ланцюг» - Луцкіна Г.Д. (уповноважені особи, відповідальні за створення, впровадження та функціонування системи забезпечення якості, ТОВ «БаДМ», м.Полтава та м. Вінниця);
  • «Ваша кар’єра в компанії «Аптекарь», «Віталюкс» - Телицина Л.Ю. (директор з персоналу ТОВ «Віталюкс» та ТОВ «Аптекарь»);
  • «Впровадження належних фармацевтичних практик у магістерську підготовку в університетській освіті Євросоюзу та України для поліпшення професійної адаптації майбутніх провізорів» - Воскобойнікова Г.Л. (д.пед.н., к.фарм.н., професор КиМУ);
  • «Кваліфікації спеціалістів фармації» - Гетало О.В. (к. фарм.н., доцент КиМУ).

Після кожного виступу між доповідачем та залом відбувався «зворотній зв’язок» - доповідач та аудиторія мали змогу поспілкуватися, поставити запитання, отримати відповіді та провести дискусію.

Учасники конференції висловлювали своє бачення щодо впровадження GXP в Україні, ділилися своїми досягненнями, перспективами втілення та проблемами. Відмітили велику значимість реформування фармацевтичної освіти та висвітлили проблеми діючого законодавства. Зокрема, пролунав заклик щодо інтегрування в навчальні програми здобуття сучасних практичних знань та запровадження дуальної системи освіти. Таким чином, роботодавці зможуть набагато легше залучати молодих фахівців у роботу. Окрім цього, на думку експертів фармринку, розвиток приватної освіти принесе конкуренцію в освіту, що призведе до її покращення.

За результатами конференції прийнято рішення щодо звернення до Голови комітету з питань охорони здоров’я, Богомолець Ольги Вадимівни, про прийняття на розгляд до Верховної Ради України законопроектів: «Про лікарські засоби», «Про фармацевтичне самоврядування».