Міжнародна співпраця КиМУ в межах програми ЄС Erasmus+

23.03.2018

Програма Erasmus+ - це програма обміну студентів, аспірантів, викладачів, науковців країн-членів ЄС, названа на честь видатного голландського вченого Еразма Роттердамського, який багато мандрував Європою, навчався і працював у різних університетах. Erasmus є акронімом, що розшифровується як «Схема дії європейського співтовариства для підвищення мобільності студентів університетів» (Erasmus-European Action Scheme for the Mobility of University Students). Нині програма Erasmus+ - це інструмент, який допомагає рухати та модернізувати освіту, інтегруючи інноваційні технології в сучасний навчальний процес.

2017-2018 н.р. Київський міжнародний університет (KyIU) реалізує один із проектів Erasmus+ (КА107-2017) спільно з європейським університетом-партнером Верхньосілезькою Вищою Школою Економіки ім. Войцеха Корфантего (GWSH, Польща), метою якого є академічна мобільність як студентів, так і викладачів для навчання і професійного тренінгу, підтримка та подальший розвиток спільних програм подвійних дипломів.

Від 19 до 23 березня 2018 р., у межах цього проекту, у Київському міжнародному університеті перебували з діловим візитом партнери Верхньосілезької Вищої Школи Економіки: професор Стефан Дирка (Stefan Dyrka) - проректор з міжнародної діяльності та пані Марта Адамчик (Marta Adamczyk) – керівник відділу організації та управління, під час якого відбулися зустрічі з президентом університету, професором Хачатуряном Х.В., особами, відповідальними за реалізацію спільного проекту (віце-президент, професор Шумигора Л.І., проректор, професор Тіменко І.В., керівник департаменту спільних освітніх програм - Скиба О.М.), під час яких гості були ознайомлені з досягненнями КиМУ в міжнародній співпраці за програмою ЄС Темпус (2003-2014 роки), з міжнародними представництвами, акредитованими в Україні. Гості-партнери взяли участь у зустрічі зі студентами та науковцями КиМУ, під час яких були представлені сучасні інноваційні методики викладання у GWSH, принципи наукових досліджень у КиМУ та проведення спільної науково-дослідної роботи з публікацією в наукових виданнях обох університетів, подальший розвиток освітніх програм, навчальних планів за програмою подвійних дипломів, критерії відбору та умови участі в програмі.

Професором Стефаном Дирка було прочитано 4 лекції для студентів та аспірантів відділень: міжнародні економічні відносини, міжнародні відносини, міжнародне право; право; менеджмент, економіка:

  • Вплив глобалізації на розвиток сучасних світових економік (The impact of globalization on the development of modern world economies);
  • Глобалізація та нові зміни в управлінні (Globalization and new changes in management);
  • Роль менеджера в нових глобальних умовах (The role of the manager in new global conditions);
  • Новий глобальний економічний порядок для потреб співпраці (А new global economic order for the needs of the cooperation).

Упевнені, що реалізація чинної програми Erasmus+ у Київському міжнародному університеті, зростання мобільності студентів і викладачів, упровадження більшої кількості навчальних програм англійською мовою, урахування досвіду європейської освіти сприятиме модернізації української системи вищої освіти, підвищення її якості в підготовці фахівців нової генерації будівничих України.