Міжнародна Модель ООН (KyIUMUN) у Київському міжнародному університеті!

26.11.2017

Від 23 до 26 листопада 2017 року в стінах Київського міжнародного університету відбулася найбільша в Україні Міжнародна Модель ООН - рольова гра, під час якої імітується робота різних органів ООН з використанням аналогічних правил і процедур Організації. Організаційний комітет очолили студенти – Лев Реус (Інститут журналістики КиМУ) та Бажан Ольга (Юридичний факультет КНУ ім. Т.Г. Шевченка). Робоча мова заходу - англійська.

Понад 70 студентів Києва, Львова, Кракова, Варшави, Відня, Тбілісі, Вільнюса та Оксфорда взяли участь у навчальній рольовій грі. Приємно, що учасниками стала молодь, не байдужа до того, що відбувається у світі, що хвилює сьогодні майже все людство, молодь, яка прагне розширити свої знання про дипломатію, міжнародні відносини та отримати безцінний практичний досвід роботи у форматі такої структури, як ООН.

Урочисте відкриття Моделі ООН розпочалося з вітання президента Київського міжнародного університету професора Хачатуряна Х.В., яке оголосив доцент Самойлов О.Ф. (к.і.н., директор Інституту журналістики КиМУ), виступу д-ра Томаса Лотар Вайса (голови представництва Міжнароднї організації з міграції (МОМ) в Україні, голови Комунікаційної та адвокаційної групи ООН). Д-р Вайс нагадав аудиторії, що ООН працює з Урядом і народом України заради мирної та сучасної України: «…Ви можете бути каталізаторами змін, створюючи соціальні мережі на підтримку зусиль ООН. У ваших руках – ключ до інноваційного підходу, щоб допомогти подолати виклики, які стоять перед людством». Дехто, кого знають усі, байдуже, їм 20 чи 70 років, – Брюс Лі – одного разу сказав, що успішний воїн – це звичайний чоловік чи жінка, але з гострим, як лезо, фокусом. Тому моя порада вам – бути як цей воїн, але не в сенсі змішаних бойових мистецтв, а в сенсі того, щоб стати воїнами рішучих змін. Нехай у вас буде гострий, як лезо, фокус, щоб зробити Україну та світ кращими, змінюючи їх на основі принципів, яких дотримується ООН. Вийшовши за ці двері, пам’ятайте, що ви представляєте найбільшу лобі-групу, та дійте заради кращого майбутнього вже зараз…»

Міжнародну модель ООН у КиМУ підтримали своїми виступами також Світлана Гриценкокоординатор освітніх програм Фонду Віктора Пінчука та проектний менеджер програми «Завтра.UA», Крісті Енн Хофланддиректор America House Kyiv, Ольга Руда та Марина Михайленкомолодіжні делегати України в ООН, Вікторія Молнарпредставник Федерації дебатів України, Олександр Краєв та Елізавета Федоровськапредставники United Nations Youth Advisory Panel in Ukraine.

Активними учасниками Моделі ООН, членами комітетів були студенти Київського міжнародного університету, спеціальностей «міжнародне право», «міжнародні економічні відносини», «журналістики» та Коледжу КиМУ: Цемко Діана, Ітауі Аміра, Грозян Вікторія, Коптенко Анна, Москалюк Григорій, Скрипник Анастасія, Погодін Микита, Яковенко Кристина, Щиголєва Валерія, Худойдотова Зарина-Сабріна, Яна Майданік.

За підсумками конференції всі 4 комітети – Рада безпеки, Економічна і соціальна рада, Рада з прав людини та Спеціальний кризовий комітет ухвалили резолюції щодо тем своєї роботи та урочисто зачитали їх усім делегатам і представникам преси на закритті засідання Генеральної асамблеї Міжнародної моделі ООН Київського міжнародного університету 26 листопада 2017 року.