Уже стало доброю традицією в Київському міжнародному університеті запрошувати в гості відомих фахівців, людей, які своїми справами сприяють розвитку нашої держави в різних сферах людської життєдіяльності.
23 лютого 2017 р. студенти інституту журналістики КиМУ зустрілися з Русланом Бортником - директором Інституту аналізу та менеджменту політики (UIAMP) (організатор - професор Г.П. Кривошея, кафедра теорії та історії журналістики), який провів майстер-клас «Уроки успішного журналіста».
Професор Г.П. Кривошея представив Руслана Олеговича Бортника не тільки як відомого журналіста, телеведучого, але як одного з молодих політологів, рейтинг якого в Україні сягає третьої сходинки.
Спілкуючись зі студентами, Руслан (у минулому студент спеціальності журналістика Київського міжнародного університету, політолог, економіст) акцентував увагу на тому, що диплом – це тільки перепустка для подальшого професійного становлення. Досягти успіху може абсолютно будь-яка людина, важливо не втрачати час, адже це є єдиний фактор, який неможливо накопичувати, купувати й обмінювати. Час можна лише витрачати: або витрачати розумно й ефективно, або нерозумно і неефективно. Успішні люди роблять перше. І він на власному досвіді в цьому переконався.
Руслан Бортник дав також рекомендації щодо методології створення журналістських текстів, зробивши акцент на таких складниках: ключова теза, 2-3 аргументи або проблеми, які б розкривали тему, а також ключові речення, зрозумілі для суспільства.
Зустріч пройшла в теплій і невимушеній атмосфері, студенти отримали відповіді на всі свої запитання, а їх цікавило таке: чи доводилось вам лукавити при спілкуванні з політиками, представниками різних партій; що сприяло Вашому кар'єрному зростанню, як легше: бути підлеглим журналістом чи керівником журналістів; як потрібно реагувати на критику своєї діяльності; де більше можна заробити грошей: пишеш правду чи навпаки; як зрозуміти правда те, що надруковано, чи ні; чи впливає Міністерство інформації на роботу журналістів; який рівень заробітної плати в журналістів-початківців, журналістів комерційних телеканалів, телеефіру тощо.
Студенти ще й ще раз дійшли висновку, що слід і надалі спілкуватися з такими високоосвіченими та кваліфікованими людьми, яким із власного досвіду є що порадити майбутнім фахівцям, черпати від них мудрість, адже це обов’язково стане в нагоді в реалізації власних професійних планів у майбутньому.
На прощання були зроблені спільні фото. Захід висвітлювали журналісти телепрограми КиМУ «Студентський квиток».