Майстер-клас від Руслана Бортника студентам–журналістам КиМУ

23.02.2017

Уже стало доброю традицією в Київському міжнародному університеті запрошувати в гості відомих фахівців, людей, які своїми справами сприяють розвитку нашої держави в різних сферах людської життєдіяльності.

23 лютого 2017 р. студенти інституту журналістики КиМУ зустрілися з Русланом Бортником - директором Інституту аналізу та менеджменту політики (UIAMP) (організатор - професор Г.П. Кривошея, кафедра теорії та історії журналістики), який провів майстер-клас «Уроки успішного журналіста».

Інформація про UIAMP:
  • UIAMP - незалежне аналітично-консалтингове об'єднання українських і закордонних політологів, експертів, фахівців з економіки, культури, діяльністю якого є здійснення незалежних системних і комплексних досліджень, вироблення рекомендацій для органів державної влади, суб'єктів політики, тісна співпраця з усіма українськими ЗМІ. Експертам і фахівцям UIAMP належить щонайменше 2000 розроблених і опублікованих у провідних ЗМІ статей, 8 книг (серед них і англійською мовою).

Професор Г.П. Кривошея представив Руслана Олеговича Бортника не тільки як відомого журналіста, телеведучого, але як одного з молодих політологів, рейтинг якого в Україні сягає третьої сходинки.

Спілкуючись зі студентами, Руслан (у минулому студент спеціальності журналістика Київського міжнародного університету, політолог, економіст) акцентував увагу на тому, що диплом – це тільки перепустка для подальшого професійного становлення. Досягти успіху може абсолютно будь-яка людина, важливо не втрачати час, адже це є єдиний фактор, який неможливо накопичувати, купувати й обмінювати. Час можна лише витрачати: або витрачати розумно й ефективно, або нерозумно і неефективно. Успішні люди роблять перше. І він на власному досвіді в цьому переконався.

За його словами, успішний фахівець з журналістики має відповідати таким вимогам:
  • методологічний складник (грамотність, досконале володіння не менш ніж 2 мовами);
  • порядність, мотивація (відчуття певної соціальної ролі, віра у свою соціальну місію);
  • спеціалізація (базової освіти не досить, важливо додатково мати спеціалізацію в певній галузі – право, економіка тощо);
  • постійне розширення власних знань про світ, користування іншомовними джерелами, знання англійської мови;
  • персональна фізична підготовка.

Руслан Бортник дав також рекомендації щодо методології створення журналістських текстів, зробивши акцент на таких складниках: ключова теза, 2-3 аргументи або проблеми, які б розкривали тему, а також ключові речення, зрозумілі для суспільства.

Зустріч пройшла в теплій і невимушеній атмосфері, студенти отримали відповіді на всі свої запитання, а їх цікавило таке: чи доводилось вам лукавити при спілкуванні з політиками, представниками різних партій; що сприяло Вашому кар'єрному зростанню, як легше: бути підлеглим журналістом чи керівником журналістів; як потрібно реагувати на критику своєї діяльності; де більше можна заробити грошей: пишеш правду чи навпаки; як зрозуміти правда те, що надруковано, чи ні; чи впливає Міністерство інформації на роботу журналістів; який рівень заробітної плати в журналістів-початківців, журналістів комерційних телеканалів, телеефіру тощо.

Студенти ще й ще раз дійшли висновку, що слід і надалі спілкуватися з такими високоосвіченими та кваліфікованими людьми, яким із власного досвіду є що порадити майбутнім фахівцям, черпати від них мудрість, адже це обов’язково стане в нагоді в реалізації власних професійних планів у майбутньому.

На прощання були зроблені спільні фото. Захід висвітлювали журналісти телепрограми КиМУ «Студентський квиток».