Майстер-клас Григорія Жигалова для студентів-журналістів КиМУ

16.02.2017

Журналістика неможлива без репортажів, коментарів та оглядів. Оперативною інформацією редакцію новин забезпечує кореспондент, професійний журналіст, який спеціалізується в окремій галузі журналістики на телебаченні, радіо чи друкованих ЗМІ.

Таким універсальним фахівцем є Григорій Жигалов - журналіст інформаційної служби «Радіо Свобода», кореспондент ТСН від 2008 до 2015 року (телеканал 1+1), який 16 лютого 2017 року відвідав Київський міжнародний університет з майстер-класом для майбутніх журналістів (організатор - професор Т.В. Данченко, проректор з навчально-виховної роботи).

Під час зустрічі Григорій поділився з присутніми розповіддю про свій шлях у журналістиці, зокрема - про роботу в найбільшій телевізійній службі новин (ТСН) і специфіку роботи інформ-агентства «Радіо Свобода». Як звичайно, Григорій висвітлює події на міжнародній арені та в зонах воєнних конфліктів, зокрема в Єгипті, Тунісі, Лівії.

Спікер розпочав майстер-клас з короткого огляду нинішньої ситуації в зоні АТО. Посилаючись на власний досвід, Григорій Жигалов дав цінні поради студентам Інституту журналістики щодо того, як правильно висвітлювати події під час ескалації конфлікту: «Журналісту не варто робити декілька речей на війні: жодним чином не використовувати, так звану «мову війни», демонструвати патріотизм під час виконання своїх обов’язків, а також грати роль військового експерта. І ніколи не варто забувати єдине – про відповідальність!». Не залишив без уваги журналіст і таку важливу деталь, як неупередженість: «Жодних емоцій! Лише факти!»

Життя Григорія не обходиться без надзвичайних подій, їх висвітлення є його професійним обов’язком. Спецкор показав студентам відео-репортажі подій Майдану - 2014, уривки з прямих включень з Європейського саміту в Брюсселі.

Відповідаючи на численні питання студентів, Григорій поділився власним професійним секретом: «Ви знаєте, що таке «інфотеймент»?.. Це спосіб подачі інформації - коли у корисну, але не надто цікаву інформацію додають розважальну. Тож спробую відповідати на ваші питання за допомогою цього прийому і раджу вам також його застосовувати в професійній діяльності! Якщо я дам вам просту відповідь, ви забудете про неї, вийшовши за двері аудиторії, але наша з вами мета - зацікавити аудиторію, щоб глядач не перемкнув канал».

На завершення Григорій Жигалов побажав майбутнім журналістам цікавих проектів і професійного успіху.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток».