Літературний учнівський конкурс «Рідне українське слово» в КиМУ

24.03.2018

Мова – це наша національна ознака, в мові - наша культура,
сутність нашої свідомості.
Мова - душа кожної національності,
її святощі, її найцінніший скарб.

Іван Огієнко

24 березня 2018 року в стінах Київського міжнародного університету зібрались юні літератори, учасники міського літературного конкурсу «Рідне українське слово» з нагоди 204 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, організованого університетом і громадською спілкою «За українськомовний Київ» (голова – Олександр Вовченко, президент Інституту реформ та розвитку Києва; заступник – професор І.П. Ющук, завідувач кафедри слов'янської філології та загального мовознавства КиМУ) для підведення підсумків конкурсу.

Активізувати творчі можливості учнівської молоді, сприяти розвитку літературних талантів, виховання любові та поваги до рідного слова, популяризація і розвиток української мови - такою була мета конкурсу, у якому взяли участь представники навчальних закладів міста Києва: Гімназія «Грейс», Гімназія №32 «Успіх», Ліцей №23 «Кадетський корпус», Ліцей КиМУ, Кловський ліцей №77, Юридичний ліцей ім. Я. Кондратьєва, Ліцей №144, СШ №148 та №173, СЗШ №54.

Для юних шанувальників слова, які захоплюються літературною творчістю, пишуть прозові твори і вірші, вміють фантазувати і мають власні літературні наробки, цей конкурс став унікальною можливістю проявити свій талант. Учасників конкурсу, їх вчителів та батьків привітали:

  • знаний в Україні мовознавець, к.філол.н, заслужений діяч науки і техніки України, професор КиМУ Ющук І.П. (...У мові відбивається менталітет нації, рідна мова підсилює інтелект. Українська рідна мова є носієм великої і давньої культури. Я уклав словник української мови шостого століття, де ви можете побачити, що 13 тисяч слів того часу залишилися досьогодні. Саме ви, молоді українці, мають утверджувати, популяризувати і розвивати українську мову...);
  • академік Української Академії політичних наук, проректор з наукової роботи Київського міжнародного університету, професор Некряч А.І. (...Для кожного народу, кожної нації найближчою і найдорожчою є рідна мова, адже саме поняття рідної мови є невіддільне від думки про рідний край, його культуру та традиції, материнське тепло незалежно від того, де ви проживаєте на планеті Земля. І поки житиме мова, житиме народ як національність…).

Заряд позитиву та натхнення, можливість продовжувати вдосконалювати свої літературні здібності в Київському міжнародному університеті отримали юні шанувальники українського слова від виступів проректора з довузівської роботи, к.філос.н., професора Рудаківської С.В., к.філол.н., доцента Колодкевич Г.І., студентки 2-го курсу відділення журналістики КиМУ Ольги Кацан, яка має неабиякий хист до поетичної майстерності, адже у свої 18 років має вже 7 поетичних збірок, остання з яких «У вітті заплуталося сонце» в березні 2018 року вийшла у видавництві «Український письменник». Нещодавно Ольга Кацан стала членом Національноі спілки журналістів України.

Усі учасники конкурсу «Рідне українське слово» отримали з рук Ющука Івана Пилиповича дипломи, грамоти та першу збірку своїх творчих доробок від громадської спілки «За українськомовний Київ».

Сподіваємося, що учасники згадуватимуть конкурсні дні з радістю, адже саме конкурс дав їм можливість продемонструвати свої здібності, свою повагу до слова, мовну інтуїцію:

Богдан Власенко (СЗШ -54) - “Мій рідний дім, моя земля...»
Мій рідний дім, моя земля,
Моя прекрасна Україна.
Щоразу серце зігріва
Чудова мова солов‘їна...

Валерія Дзюба (Кловський ліцей 77)
Мова - це слово,
Глибоке і щире,
Можна пірнути в її голубінь.
Мова - це досвід
Від батька та матері,
Що йде до нас іще з тих поколінь...

Іванна Кривко (Юридичний ліцей ім. Я.Кондратьєва НАВС)
Пам‘яті Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна

З днем народження, Тарасе!
Двісті років маєш
Й знову духом до свободи народ підіймаєш.
Ой не спиться в домовині Тобі, наш Кобзарю,
Коли молодь на Майдані вірші закликає.
Коли горді й вільні внуки «Кобзаря» читають,
А слова Твої бандитів, мов зброя, лякають...

Це тільки кілька поетичних уривків наших юних обдарувань із виданої збірки переможців конкурсу. Тож щиро бажаємо всім Вам, дорогі учасники конкурсу «Рідне українське слово», і надалі розвивати ті здібності, людські якості, якими володієте, що дасть можливість у майбутньому посісти гідне місце в житті та прославити свій рідний край, українську націю.