Специфіка роботи журналіста у зоні бойових дій (майстер-клас)

22.09.2016

«Бойова журналістика» такою була тема зустрічі журналіста Володимира Новікова зі студентами першого курсу Інституту журналістики Київського міжнародного університету 22 вересня 2016 року. Організатор заходу – кафедра теорії та історії журналістики (професор Кривошея Г.П.).

Володимир Євгенович Новіков - відомий журналіст, письменник, воїн-інтернаціоналіст, член спілки ветеранів Афганістану Шевченківського району міста Києва. Свій виступ Володимир Євгенович розпочав з Дня пам'яті українських журналістів (16 вересня), який було встановлено 2007 року з ініціативи Національної спілки журналістів України для вшанування пам’яті всіх загиблих журналістів, тих, хто відійшов у вічність за останні десятиліття. Цього року День пам’яті збігається з днем пам'яті засновника "Української правди" Георгія Гонгадзе, викраденого і вбитого 16 вересня 2000 року.

Розповідаючи про місію військових журналістів, про їх роботу в зоні бойових дій, Володимир Євгенович згадав про товаришів, які загинули, виконуючи свій професійний обов’язок. Але, незважаючи на ризики, про які повинен пам’ятати кожен журналіст, його покликанням є нести людям правду, адже саме журналісти повинні не дати людям забути про те, що відбувається в країні й у світі. Спираючись на власний, досвід Володимир Євгенович також дав цінну пораду, підкресливши, що військовий журналіст, крім творчого таланту, має знати основи військової справи, мати стійкі моральні та громадянські принципи, уміти виокремлювати, що потрібно писати, а про що промовчати, уміти, у хвилини відчаю, підібрати ті слова, що дадуть сили для життя сотням людей.

Журналіст охоче відповів на запитання студентів. Студенти подякували за візит, висловили захоплення високопрофесійною роботою, стійкістю та глибокими моральними переконаннями, які для них стали справжнім прикладом для наслідування.