Прем’єра театральної драматичної вистави «Привиди» в КиМУ!

06.02.2017

Другий навчальний семестр для студентів Інституту телебачення, кіно і театру Київського міжнародного університету (директор - заслужена артистка України, професор Н.О. Ільїна) спеціальності «сценічне мистецтво» розпочався 6 лютого 2017 року прем’єрою дипломної вистави «Привиди» за мотивами п’єси норвезького драматурга Генріка Ібсена.

Як і більшість п'єс Ібсена, «Привиди» являє собою різкий коментар до моралі XIX століття. Перша постановка відбулась 1882 року в місті Чикаго (США) і була неоднозначно прийнята глядачем.

Прим’єра «Привидів» у КиМУ пройшла при повному аншлазі в студентському театрі «Ковчег», у прямому сенсі слова «яблуку ніде було впасти»! Крім студентів КиМУ глядачами були й почесні гості університету – президент Київського міжнародного університету професор Х.В. Хачатурян, члени ректорату, а також гості: Наталія Вальда – кінорежисер, продюсер, організатор кінофестивалів і кіношкіл; Василь Васильович Неволов – мистецтвознавець, голова екзаменаційної комісії театрального відділення КиМУ, письменник, Влада Литовченко – голова Міжнародного фонду культурного співробітництва.

Зі вступним словом до керівництва та глядачів звернувся художній керівник і режисер вистави – народний артист України професор Л.М. Сомов: «Сьогодні я хвилююсь, як ніколи!.. Робота над таким серйозним матеріалом - це неабияка відповідальність для нашої команди. Зізнаюсь, мій перший професійний акторський досвід я здобув, граючи Освальда, одного з дійових осіб цієї п’єси».

Вистава неабияк зачепила свідомість кожного глядача. Своїми враженнями вже встиг поділитись у соціальних мережах наш гість В.В. Неволов: «Я вкотре переконався у високій педагогічній майстерності професора Льва Сомова, у його вмінні в надзвичайно складній, високого європейського рівня драматургії Ібсена запропонувати нові підходи до розкриття його драматургічних глибин, продемонструвавши при цьому вишукану філігранну режисуру, запропонувавши винахідливе вирішення сценічного простору на затишній сцені, знайшовши дивовижний саунд і, як завжди, виразну, точну пластику... Вистава ще ростиме, безперечно! У динамічній, пронизливій виставі "Привиди" постала дійсно Особистість з її переживаннями і почуттями, вона сприймається як своєрідна метафора життя особистості та світу, що робить її по-справжньому дуже пекучою і актуальною».

Дійові особи та виконавці ролей:
  • Регіна – Вікторія Сирак, студентка IV курсу;
  • Енгстран – Ігор Мінаєв, студент IV курсу;
  • Пастор Мандерс – Роман Харандюк, студент IV курсу;
  • Елене Алвінг – Дар’я Нечитайло, студентка IV курсу;
  • Освальд – Андрій Архіпенко, студент II курсу.

Педагогічний склад майстерні: Алла Бінєєва (сценічна мова); Валерія Демченко (хореографія, акторська майстерність); Олег Роєнко, заслужений артист України (сценічні рухи); Олена Ширяєва, заслужена артистка України (вокал).

Вітаємо наших молодих акторів, викладачів–наставників з вдалою прем’єрою!
Щира подяка глядачам, гостям вечора, адже вражений та захоплений погляд глядацького залу
надихає молодого актора до кропіткої роботи над новою роллю.