Осінні зустрічі студентів-філологів у німецькомовному клубі КиМУ «Європейська платформа»

14.11.2016

У межах розмовного клубу «Європейська платформа» цієї осені відбулося відразу дві зустрічі з представниками німецькомовної спільноти.

14 листопада 2016 року до студентів 4-го курсу Інституту лінгвістики та психології КиМУ завітав відомий дослідник німецькомовних країн доктор Крістоф Зауер (Швейцарія), (організатор зустрічі – доцент кафедри германських мов та перекладу Ю.А. Борисенко).

Пан Крістоф Зауер поділився зі студентами-філологами подробицями власних досліджень історії та культури Швейцарії. Гість зазначив, що Швейцарія є осередком абсолютно різних спільнот - реторомано-, франко-, німецько- та італомовних, які не завжди розуміють одна одну, але незважаючи на це, чудово вживаються і взаємодіють між собою. На запитання студентів «Що характерно для швейцарця?» Крістоф Зауер відповів: «Поняття «Я - швейцарець» не дуже поширене серед місцевих жителів. Вони полюбляють стверджувати: я - з Женеви, я - з Цюріха». Тож, як зазначив дослідник, вивести портрет «Типового швейцарця» неможливо, адже кожне місто має щось своє, особливе.

23 листопада 2016 року за ініціативи директора Інституту лінгвістики та психології, к.філол.н., доцента О.О. Нагачевської відбувся майстер-клас «Діалог культур: німецькомовні країни та Україна в передріздвяний час» для студентів та учнів ліцею КиМУ. Проводив захід спеціально запрошений гість німецького походження Йохен Лаєр.

Пан Йохен розповів студентам про те, як німці готуються до святкування Різдва та Нового Року. У свою чергу, під час невимушеного діалогу культур студенти, порівнюючи передріздвяні традиції Німеччини та України, мали змогу випробувати себе в ролі перекладачів, адже серед учасників заходу, були й ті, які лише почали вивчати німецьку мову.

Зважаючи на активну участь студентів під час обох зустрічей, можна з упевненістю сказати, що це чудовий шанс для філолога-початківця отримати практичний перекладацький досвід і безперечно розширити межі світогляду.

На завершення, вельмишановні гості пан Крістоф Зауер та пан Йохен Лаєр подякували за запрошення та пообіцяли ще не раз відвідати Київський міжнародний університет з лекціями на лінгвокраїнознавчу тематику.