Конкурс «Мій родовід» - важливий складник патріотичного виховання молоді

26.01.2017

Виховання патріотизму у школярів як найважливішої духовно-моральної й громадянської цінності є важливим завданням загальноосвітньої школи. Адже ми всі розуміємо, що криза патріотичного виховання шкільної молоді веде до духовно-моральної кризи суспільства.

Тому не випадково останніми роками набувають популярності проекти «Я і моя родина» та «Мій родовід», під час створення яких відбувається стимулювання інтересу учнів до тематики, а отриманий результат можна осмислити, відчути, застосувати в реальній практичній діяльності.

Київський міжнародний університет уже 20 років успішно реалізує програму інтелектуального розвитку учнівської молоді «Школа-КиМУ: партнери в освіті», у якій взяли участь понад 16 тисяч школярів України. Тож не дивно, що фінал районного конкурсу «Мій Родовід» серед шкіл Деснянського району міста Києва, який відбувся 26 січня 2017 р. на базі Гімназії №283 (директор - Гнатюк В.М.), викликав зацікавленість студентів і викладачів КиМУ. У заході взяли участь: Чучковська О.М. – керівник Центру міжнародних та громадських зв’язків; директор телевізійної студії, доцент Бандило І.Є.; студенти спеціальностей аудіовізуального мистецтва та журналістики (знімальна група телепрограми «Студентський квиток», програма транслюється на 17 телеканалах України) Гаврик Євгеній, Софія Половенко та Микита Краснов.

Перед початком заходу представники Київського міжнародного університету спілкувались із керівництвом гімназії №283, випускниками 9 та 11 класів (150 учнів) щодо напрямів підготовки фахівців із 23 спеціальностей як в Університеті, так і з 8 спеціальностей у Коледжі КиМУ, провели телевізійну зйомку виступів переможців конкурсу «Мій родовід» для наступного відображення в телепрограмі «Студентський квиток».

Фіналістами, переможцями районного конкурсу серед навчальних закладів Деснянського району міста Києва стали команди шкіл №218, 259, 277, 278, 283, які продемонстрували творчий підхід, допитливість, ініціативність у вивченні життєвого шляху найстарших членів родини, гордість, любов, гідність і честь за свій рід, у таких номінаціях як «Родинне дерево моєї сім'ї», «Герої моєї родини», «Сімейні династії», «Традиції моєї родини», «Пісні моєї родини».

Велике задоволення отримали присутні також і від вокально-хореографічних композицій «Стежина в ріднім краї», «Розмарія», танцю «Ти ж мене підманула» та пісень (Іванченко Софія та її мама Анна Іванівна - пісня «Черемшина», Батюк Аліса – «Поцілуй мене на прощання»), які супроводжували конкурс.

Переможців конкурсу привітала Зайченко Л.О.заступник директора РНМК управління освіти Деснянської районної у м. Києві держадміністрації, підкресливши, що популяризація родинних цінностей, любові та поваги до свого роду, міста, України сприятиме патріотичному вихованню нового молодого покоління українців, консолідації українського суспільства.