Кафедра аудіовізуального мистецтва та виробництва

Завідувач кафедри аудіовізуального мистецтва та виробництва

Усенко Юлія Вячеславівна

Завідувач кафедри, канд.іст.наук, доцент
kafedra_avm@kymu.edu.ua

Кафедра аудіовізуального мистецтва та виробництва забезпечує підготовку студентів за ОПП «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво».

Спеціалізації:

  • режисура кіно і телебачення
  • операторство
  • мультимедійне сценічне мистецтво

Освітній процес здійснюють науковці та практики, відомі не лише в Україні, а й за кордоном, серед яких: Мушкудіані О.Н. – д. філол. н., професор, академік Академії наук вищої освіти України, член Національної спілки письменників України, почесний професор Тбіліського державного університету ім. І. Джавахішвілі; професор Кривошея Г.П. - к. істор. н., член Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України; професор Данильченко А.В. – заслужений діяч мистецтв України, сценарист; доцент Дерюгін В.І. – заслужений діяч мистецтв України, режисер; доцент Усенко Ю.В. – канд.іст.наук, член Національної спілки журналістів України; доцент Тишковська Л.В. – канд.філол.наук; доцент Войтюк І.С. – член Національної спілки театральних діячів України режисер, продюсер, сценарист; доцент Катунін О.В. – актор, режисер, сценарист; викладач Робочек В.І. – член Національної спілки кінематографістів України, режисер, продюсер, сценарист; викладач Чашковський Ю.Ф. – режисер монтажа; викладач Пісний Ю.В – режисер, продюсер.

Відео-презентація кафедри

Освітній процес


Кафедра забезпечує викладання таких професійних і практичних дисциплін:

Бакалавр
  • вступ до спеціальності
  • історія матеріальної культури та побуту
  • історія музики та музлітератури
  • звук та музика в кіно та на телебаченні
  • історія образотворчого мистецтва
  • історія режисури
  • історія світового кіно
  • історія українського кіно
  • історія телебачення
  • основи кіно телетехніки
  • майстерність актора
  • основи режисури
  • кінотелережисура
  • монтаж
  • культура мовлення
  • майстерність кіно телеоператора
  • мистецтво аудіовізуальної реклами
  • майстерність телеведучого
  • організація телевиробництва та кінотелепродюсерство
  • режисерський практикум
  • сценографія театру, кіно і телебачення
  • тележурналістика
  • техніка відеозйомки та монтажу
  • фотографія та кінофотоматеріали
Магістр
  • теорія режисури кіно і телебачення
  • соціокультурний компонент у сфері кіно і телебачення
  • продюсерська справа
  • аудіовізуальна комунікація на телебаченні
  • комунікативні маніпуляції в кіно і на телебаченні
  • режисура ігрового кіно
  • сценарна і редакторська справа
  • публіцистика в кіно і на телебаченні
  • майстерність спілкування з аудиторією
  • сучасні драматургічні технології світового телебачення
  • технологія творчо-виробничих відносин в кіно і на телебаченні
  • технологія творчо-виробничих відносин в кіно і на телебаченні
  • іміджелогія сучасного теле-, радіоведучого
  • маркетингові технології комунікації в екранних мистецтвах
  • авторське право

Науково-дослідна робота

Науково-дослідна робота кафедри спрямована на дослідження теми: «Комунікаційні процеси в контексті сучасних наукових досліджень: інформаційна сфера, аудіовізуальні мистецтва, театр». Тема зареєстрована в УкрІНТЕІ (державний реєстраційний номер 0119U102045).

Основні напрями наукових досліджень

  • Розвиток українського кінематографа на сучасному етапі
  • Державна підтримка розвитку кіно і театрального мистецтва

Науковий доробок науково-педагогічних працівників кафедри висвітлено в монографіях, наукових статтях, виступах на науково-практичних конференціях і круглих столах, зокрема:


Для реалізації творчих здібностей молоді, інтересу до науково-дослідницької роботи на кафедрі працюють студентські товариства, на засіданнях яких обговорюються та дискутуються питання, пов'язані з практичною діяльністю майбутніх режисерів, операторів, проведенням наукових досліджень:

  • «Кіноклуб» (керівник – проф. Дерюгін В.І.)
  • «Кінокадр» (керівник – доц. Робочек В.І.)

В освітньому процесі широко застосовуються можливості навчально-виробничої телестудії та звукової студії КиМУ:

  • практичні заняття з «Майстерності диктора і ведучого телепрограм», «Майстерності актора», «Кінотелережисури», «Операторські майстерності», «Монтажу»
  • підготовка під керівництвом досвідчених фахівців навчальних, курсових й дипломних робіт у спеціально обладнаних зйомочних павільйонах, комп’ютерних монтажних
  • заняття з акторської майстерності в спеціально обладнаних репетиційних аудиторіях
  • випуск програми «Студентський квиток», що транслюються на телеканалах України

Художнє керівництво курсами забезпечують майстри:

  • актор кіно і телебачення, режисер та сценарист - Олександр Володимирович Катунін(I курс)
  • заслужений діяч мистецтв України, телережисер - проф. Віктор Іванович Дерюгін (II курс)
  • член Національної спілки Кінематографістів України - доц. Вікторія Ігорівна Робочек (III курс)
  • член Національної спілки театральних діячів України, член Національної спілки кінематографістів України, кінорежисер - доц. Іван Семенович Войтюк (IV курс)

Конкурси, започатковані кафедрою:

  • щорічний загальноуніверситетський фотоконкурс «Молодий об’єктив»
  • Всеукраїнський фестиваль «Молоде телебачення» імені В.Чубасова

Майстер-класи, публічні лекції відомих журналістів, телеведучих і режисерів:

  • Руслан Шадиєв – продюсер розважальних шоу Нового каналу («Хто проти блондинок», «Суперінтуїція» «Вар’яти» та ін.)
  • Олег Сенцов – український режисер, сценарист, письменник, громадський діяч
  • Роман Сущенко – журналіст, кореспондент Національного інформаційного агентства Укрінформ
  • Олександр Дубінський – ведучий, креативний продюсер програми «Гроші» на телеканалі «1+1»
  • Андрій Дубчак – військовий кореспондент, фотограф «Радіо Свобода»
  • Максим Сікора - відомий журналіст, обличчя вечірніх новин ТРК «Україна»
  • Вікторія Лезіна – генеральний продюсер «1+1 Продакшн»
  • Андрій Музика – головний режисер телевізійних розважальних шоу «Голос», «Голос. Діти», «Танці з зірками»
  • Бен Мозес – американськи1 режисер, продюсер і сценарист
  • Олександр «Фозі» Сидоренко – журналіст, телеведучий, письменник, музикант, вокаліст гурту «Танок на майдані Конго», випискник КиМУ
  • Юлія Сагань – професійний фотограф
  • Олександр Аскольдов – режисер радянського кінематографа
  • Євген Баранов – режисер-постановник серіалів «Хороший хлопець», «Поверни мою любов», «Той, хто не спить»
  • Крістофер Касс – голлівудський актор і режисер, заступник декана акторського факультету Нью-Йоркської Кіно Академії (NYFA) у Лос-Анджелесі
  • Богдан Луговський – оператор першої категорії телеканалу СТБ

Співпраця з середніми навчальними закладами та закладами фахової передвищої освіти:

Творчі досягнення студентів спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» на Міжнародних і Всеукраїнських фестивалях екранних мистецтв:

    Міжнародний арт-фестиваль пластичного мистецтва "Без зайвих слів / Extra words" (травень 2019):
  • Влада Мильникова – І місце у номінації "Найкраще звукове рішення" за арт хорорр постановку у темряві "Вій"
    ХІІ Всеукраїнський ІХ Міжнародний фестиваль «Молоде телебачення» ім. В. Чубасова» (травень 2018):
  • Євгеній Гаврик – Гран-Прі, спеціальний приз імені Андрія Бенкендорфа, номінація «Краща режисерська відеоробота» - художній короткометражний фільм «Колекціонер»
  • Тетяна Василів – Диплом І-го ступеня в номінації «Анімаційна відеоробота» - мультфільм
  • Софія Половенко – Диплом III-го ступеня в номінації «Студентська відеоробота» - "Smart robots"
  • Вікторія Бишовець – Диплом ІІ-го ступеня в номінації «Постановочна відеоробота» «Безвідповідальна відповідальність» - екранізація монолога Євгенії «А зори здесь тихие»
    Міжнародний арт-фестиваль пластичного мистецтва "Без зайвих слів / Extra words" (травень 2018):
  • Тетяна Василів – І місце у номінації "Анімаційне кіно" - "Фруктова симфонія"
  • Костянтин Петроченко – І місце у номінації "Акторська пластика в кіно" за анімаційний фільм "Фруктова симфонія"
    ХІ Всеукраїнський і VII міжнародний фестиваль «Молоде телебачення» ім. В.Л. Чубасова (травень 2017):
  • Володимир Паляниця – I місце за публіцистичний документальний фільм "Голос"
  • Марія Компанець – фільм "Янгол" ІІ місце за роботу режисера з актором (режисерську роботу) у номінації короткометражний художній фільм
  • Анрій Салеомон – програма "Художник UA" за творче рішення, спеціальний диплом журі
  • Наталія Кудрик – короткометражний художній фільм "Навіки твій" (за сучасне прочитання твору), спеціальний диплом журі
  • Олександра Башкатова – за фільм "Чого я хочу" - краща роль у студентській постановчій відеороботі, спеціальний диплом журі
    Каннський кінофестиваль (травень 2016):
  • Андрій Кучмій, Володимир Паляниця – Номінація «Short Film Corner» - фільм "Орієнтир»
    І Всеукраїнський студентський фестиваль «Через терни до зірок» (грудень 2015):
  • Пламадяло Катерина – І місце в номінації «Краща телевізійна програма» - відеоробота «Через терни до зірок»
  • Компанець Марія – І місце в номінації «Кращий короткометражний фільм» - ігровий короткометражний фільм «Янгол»

Забезпечення практичної підготовки студентів:

Метою практичної підготовки є оволодіння студентами сучасними методами, формами організації та знаряддями праці у сфері їх майбутньої професії, формування професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних ринкових і виробничих умовах, формування потреби систематично поновлювати власні знання і творчо їх застосовувати у практичній діяльності.

Бази практичної підготовки:

  • Національна кіностудія художніх фільмів ім. О.П. Довженка
  • Телевізійний канал Україна
  • Телевізійний канал ICTV
  • Телевізійний канал СТБ
  • Навчальна телестудія КиМУ
  • UA: Перший
  • Спілка молодих кінематографістів кінокомпанія «Х Муза»