Інтелектуальні ігри - Перекладацький конкурс

Роль перекладу літературних творів є надзвичайно важливою в процесі обміну думками між культурами. Перекладач повинен не лише досконало знати іноземну мову, але й вміти відтворити засоби художньої виразності та стилістичні прийоми при перекладі. Художній переклад – це творчий процес, який потребує таланту та креативних рішень!

Зміст Перекладацького конкурсу

Кожен учасник може спробувати свої силу в чотирьох конкурсних категоріях (на вибір): переклад сучасної прози та поезії. Кількість обраних категорій не обмежена.

У категорії ПРОЗА (з української на англійську) учасники конкурсу мають перекласти уривок з книги Світлани Талан "Оголений нерв".

У категорії Поезія (з української на англійську) учасники позмагаються у перекладі вірша Ліни Костенко «Страшні слова, коли вони мовчать».

У категорії ПРОЗА (з англійської на українську) учасники конкурсу мають перекласти уривок з книги «Twice Told Tales», Nathaniel Hawthorne.

У категорії Поезія (з англійської на українську) учасники позмагаються у перекладі вірша Aufie Zophy «A passion for kindness» .

Тексти для перекладу можна завантажити тут:


УМОВИ УЧАСТІ:

Учасник має надіслати переклад у форматі .doc. Назва файлу повинна містити прізвище та ім’я учасника. Додатково в тілі листа потрібно надіслати контактну інформацію (телефон, електронна скринька, дата народження) на адресу decanat_ilp@kymu.edu.ua (див. зразок)

  1. Взяти участь у конкурсі можуть учні 8-11 загальноосвітніх шкіл та ліцеїв, а також студенти коледжів України.
  2. Якщо учасник вирішує перекладати і прозу, і поезію, конкурсні роботи надсилаються окремими файлами в одному листі.
  3. Журі має право оцінити на одному рівні кілька конкурсних робіт.

Призи й нагороди:

  • Гран-прі конкурсу – 50% знижка в оплаті за навчання в КиМУ
  • І місце – 30% знижка в оплаті за навчання в КиМУ
  • ІІ місце – 20% знижка в оплаті за навчання в КиМУ
  • ІІІ місце – 15% знижка в оплаті за навчання в КиМУ
  • Дипломант – 15% знижка в оплаті за навчання в КиМУ

Диплом переможця дає право на зарахування до КиМУ на пільгових умовах – без творчого конкурсу за умови подання сертифікатів зовнішнього оцінювання. Учасники конкурсу зараховуються до КиМУ на пільгових умовах, за умови подання сертифікатів зовнішнього оцінювання.