Науково-дослідна робота в Навчально-науковому юридичному інституті є складовою професійної підготовки майбутніх спеціалістів, спрямована на інтеграцію освітньої діяльності та наукових досліджень.
Інтеграція навчання і досліджень під час реалізації ОП охоплює три рівні:
За останні роки професорсько-викладацьким складом Інституту підготовлено: 13 монографій, 20 навчальних посібників і підручників, 20 курсів лекцій (конспектів лекцій), 160 наукових статей, 200 тез доповідей, за результатами проведених науково-практичних конференцій захищено 3 докторські та 31 кандидатських дисертацій. За науково-дослідною темою Інституту проведено значну кількість конференцій.
І рівень: організаційний – вирішення студентами простих кейсів, проведення групових мініпроєктів у межах пошукової діяльності та організація роботи гуртків за фахом; презентації наукових досліджень з метою залучення здобувачів освіти до наукової роботи; апробація результатів студентських наукових досліджень у форматі круглих столів, студентських конференцій (щорічних Міжнародних науково-практичних конференцій здобувачів освіти і молодих учених (КиМУ), Всеукраїнських наукових конкурсах і олімпіадах; організація та проведення практико орієнтованих проєктів, круглих столів, тренінгів, диспутів тощо. Одержані результати знаходять відображення у наукових статтях і тезах (https://kymu.edu.ua/kafedra-publichno-pravovikh-distsiplin/; https://kymu.edu.ua/kafedra-teoretichnikh-ta-privatno-pravovikh-distsiplin/). Участь у СНТ здобувачів освіти і молодих учених сприяє самовдосконаленню і самореалізації майбутніх фахівців.
ІІ рівень: науково-дослідна робота науково-педагогічних працівників Інституту спрямована на дослідження наукової теми: «Тенденції розвитку сучасної правової науки в умовах інтеграційних процесів: теоретичні та практичні аспекти»(науковий керівник теми –Панфілова Ю.М., к.ю.н., професор). Тема зареєстрована в УкрІНТЕІ (державний реєстраційний номер №0120U100413).
Науково-дослідна тема відповідає пріоритетному напрямку розвитку науки і техніки, має фундаментальний характер. Її основним завданням є: одержання нових знань у правовій сфері та визначення місця, ролі правової системи сучасної Української держави в контексті положень чинної Конституції України; системний аналіз її вад та невідповідностей потребам регулювання кола суспільних відносин, що формулюються та виникають у процесі побудови сучасного європейського суспільства в Україні; визначення основних тенденцій розвитку правових систем в європейських, зокрема постсоціалістичних країнах; дослідження досвіду розбудови державності та правозастосовної практики країн світу; проведення аналізу уніфікації правових норм у контексті загальної глобалізації; розробка пропозицій, які сприятимуть реформуванню правової системи. Результати науково-дослідної теми знаходять своє відображення в науково-практичному журналі «ПРАВО.UA» (http://pravo.unesco-socio.in.ua/) та збірнику наукових праць «Юридична освіта і наука» (https://kymu.edu.ua/zbirnyk-naukovykh-prats-yurydychna-osvita-i-nauka/).
ІІІ рівень: інформаційний – проведення методологічних семінарів для НПП, інформаційних занять з метою формування у студентів навичок роботи з наукометричними базами даних; розроблення методичних рекомендацій; використання студентами внутрішніх електронних інформаційних ресурсів Університету під час написання доповідей для участі у наукових заходах; доповнення робочого портфоліо студента матеріалами, що відображають його наукові здобутки тощо.
Ефективними видами студентської НДР також є: участь в різного рівня олімпіадах, виконання дослідних завдань під час проходження практик; постійні зустрічі та проведення круглих столів і відкритих лекцій з досвідченими фахівцями юридичної галузі, які мають значний досвід практичної діяльності та якісно передають його студентам.
Наукові гуртки
Проблемні групи
З метою закріплення науково-теоретичного та практичного рівнів підготовки студентів навчально-наукового юридичного інституту практична підготовка здобувачів вищої освіти здійснюється шляхом проходження ними практики в судових і правоохоронних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування, на підприємствах різних форм власності, які відповідають меті практики, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих та у структурних підрозділах КиМУ відповідно до навчальних планів.
У процесі набуття теоретичних знань студенти вдосконалюють практичні навички, отримують додаткові рекомендації (як бути успішним суддею, слідчим, арбітражним керуючим) під час проходження практичної підготовки, яка проводиться згідно із графіком освітнього процесу на відповідних базах практики, зокрема:
У межах реалізації Меморандуму про співпрацю, укладеного з Головним територіальним управлінням юстиції у м. Києві проводиться інформування студентів та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за загальнонаціональним правопросвітницьким проектом «Я МАЮ ПРАВО! Юстиція на кожен день».
Важливе значення надається організації творчої активності студентів. Робота у наукових гуртках, прагнення познайомитися з інноваційним досвідом, новими ідеями дає можливість майбутнім фахівцям зробити надійні кроки в науково-дослідній роботі. У 2020-2021 н.р. на засіданнях наукових студентських гуртків «Цивілістичні конструкції» і «Актуальні проблеми кримінального права та процесу» відбувся обмін науковими доробками студентів за такою тематикою:
Юридичний інститут має сучасну матеріально – технічну базу, зокрема:
В Інституті вже склалися власні традиції: урочиста посвята старшокурсниками у студенти першокурсників святкування Дня юриста Дня студента участь у проведенні конкурсу «Містерія».
Для студентів Юридичного інституту та Коледжу КиМУ постійно організовуються екскурсії, серед яких обов’язковим є відвідування Будинку Уряду України, Сесійного Будинку Верховної Ради України, Адміністрації Президента України:
Студенти беруть активну участь у студентському самоврядуванні, центральним органом якого є Студентський парламент. Майбутні правники набувають перші навички управління колективом, роботи в команді, вирішенні нагальних проблем.
Навчально-науковий інститут журналістики, кіно і телебачення постійно співпрацює із закладами середньої освіти, технікумами, коледжами в межах програми «Школа – КиМУ: партнери в освіті», з метою поширення інформації про спеціальності факультету проводяться різні профорієнтаційні заходи:
У межах програми «Школа-КиМУ: партнери в освіті» для учнів закладів середньої освіти створено та функціонує Правовий клуб «Юний правознавець».
Клуб створений з метою: поширення правових знань серед молодого покоління формування умінь, навичок науково-дослідницької діяльності учнів підвищення рівня правової і політичної культури учнів набуття досвіду проведення дослідницької роботи, розроблення проектів, просвітницької діяльності сприяти формуванню почуття відповідальності перед суспільством та державою вдосконалення вмінь аргументовано висловлювати власну думку і захищати свої права.
Міжнародне співробітництво є одним з важливих напрямків діяльності Київського міжнародного університету. Розвиток міжнародних зв’язків і співробітництва здійснюється у контексті інтеграції до світового і європейського освітнього середовища, має плідні наукові зв’язки з закордонними навчальними закладами
Університет має договори про співпрацю з іноземними університетами-партнерами (https://kymu.edu.ua/mizhnarodna-diyalnist-kimu/)