Святкування 85-річчя Ющука І.П. – професора КиМУ, українського мовознавця, громадського діяча

03.10.2018

Колектив Київського міжнародного університету вже 25 років гордиться своїм колегою, к.філол.н., професором Ющуком Іваном Пилиповичем, який є взірцем збагачення й утвердження української мови, автором десятків новаторських підручників з української мови для середніх і вищих шкіл, дослідником голодомору-геноциду українців 1932—1933 років, лауреатом Всеукраїнської премії імені Бориса Грінченка, Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка та премії імені Дмитра Нитченка, заслуженим діячем науки і техніки України, членом Національної спілки письменників України, членом Центрального правління Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка.

Внесок Івана Пилиповича в розвиток науки України, її мови, літератури неперевершений. Тож не дивно, що 3 жовтня 2018 р., день його 85-річчя, став визначною подією в Україні. Національний музей літератури України організував святкові ювілейні урочистості, у яких взяли участь науковці Київського міжнародного університету, Колектив Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство культури України, відомі українські діячі Павло Мовчан, Микола Жулинський, Галина Яблонська, Павло Гриценко, Михайло Сидоржевський, Любов Голота, артисти та творчі колективи: Тетяна Негрій, народний хор української народної пісні «Надія», етнографічний хор «Гомін» ім. Леопольда Ященка.

Усі учасники урочистої церемонії вітали Івана Пилиповича з 85-річним ювілеєм - автора підручників з української мови для 5, 6, 7, 8, 9 класів середньої загальноосвітньої школи, навчальних посібників "Вступ до мовознавства", "Практичний довідник з української мови", "Практикум з правопису української мови", низки розробок і рекомендацій з методики викладання рідної мови, науково-фантастичної повісті "Троє на Місяці". Йому також належить фундаментальне дослідження "Т.Г. Шевченко в літературах народів Югославії", переклади романів, повістей, оповідань, поезій із сербської, хорватської, словенської, македонської, лужицької, чеської, словацької мов, завдяки чому українці долучилися до творів сербських, хорватських, словенських, письменників, наблизились до європейської культури, цінуючи і свою рідну - українську.

Дорогий Іване Пилиповичу!
У день Вашого славного Ювілею зичимо Вам довголіття,
нехай множаться звичні для людини гаразди, повниться радістю душа,
збуваються всі Ваші мрії та сподівання, успіхів у праці на благо рідної неньки України!