Екскурсія студентів КиМУ до Будинку Уряду України

26.10.2018

26 жовтня 2018 року студенти I курсу спеціальностей "міжнародні відносини" і "міжнародне право" відвідали Будинок уряду України, у якому працює вищий орган виконавчої влади - Кабінет Міністрів України. Організатор - к.і.н., доцент Судак І.І. (заступник завідувача кафедри міжнародних відносин).

Під час візиту допитливі студенти з викладачем кафедри міжнародних відносин Алексаняном В.І. мали можливість побачити:

• один з небагатьох світлових холів (в кінці 30-х років 20 ст. їх переобладнали на кабінети). Хол являє собою експозиційну залу, галерею "Україна очима фотокореспондентів";
  • залу засідань, де щосереди збирається Державний Секретаріат та його заступники. В приміщенні розташований великий стіл, обладнаний мікрофоном і висувним комп'ютером, робочі місця з таблички з іменами, якщо засідання передбачає участь преси. З обох боків від стола міністрів - невеличкі столики – для осіб, що не входять до виконавчого органу влади, але участь у яких необхідна у даному засіданні;
  • прес-центр, що складається з двох частин. В першій частині відбуваються зустрічі міністрів з журналістами, звідси і транслюються всі інтерв'ю;
  • в другій (основній) - брифінги та прес-конференції. Журналісти приймають участь виключно з дозволу і в чітко визначеному якісному і кількісному складі: група з 3 чоловік від телеканалу (журналіст, телеоператор та його асистент); група з двох осіб від газети (журналіст і фотограф); від усіх інших представників ЗМІ - по одній людині (журналіст);
  • музей історії урядів України. Його експозиції розповідають про їх діяльність на території України від 1917 року до сьогодення. У одному із залів музею відтворено інтер'єр робочого місця Голови кабінету міністрів УРСР (тогочасні - стіл, шафа, крісло, телефонні апарати, лампа, сейф, годинник та ін.). У залі періоду незалежності України розміщено Прапор України та малий Державний Герб України. Тут можна ознайомитися з текстом Акту проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, а також побачити портрет першого прем'єр-міністра незалежної України - Вітольда Фокіна. Екскурсія була достатньо інформативною та пізнавальною для першокурсників КиМУ.

За матеріалами Духан Діани
    (I курс, спеціальність «міжнародні відносини,
    суспільні комунікації та регіональні студії»).