«Геноцид вірмен: злочин проти людства і цивілізації» - лекція в КиМУ

23.04.2018

24 квітня вважається Днем геноциду вірменського народу, адже від цього дня 1915 до 1918 року «младотурецькі» правителі прирікли на голодну смерть, вбивства та знущання 1,5 мільйона вірмен, не рахуючи померлих від голоду та ще 1 мільйон тих, хто розселився по світу.

Саме до 103-ї річниці Геноциду вірмен в Османській імперії й була приурочена 23 квітня 2018 року зустріч-лекція Давтяна Давіда Альбертовича (к.і.н., голова комісії з питань історично-культурної спадщини Спілки вірмен України) «Геноцид вірмен: злочин проти людства і цивілізації» в Київському міжнародному університеті. Учасниками лекції стали студенти університету спеціальностей право, журналістика, філологія-переклад, психологія та Коледжу КиМУ (спеціальність право). Модератор – професор Некряч А.І. (проректор з наукової роботи, д.політ.н.).

Мета зустрічі – знайомство молоді з першим у світовій історії геноцидом, який забрав життя близько 2 мільйонів вірмен у період від 1915 до 1918 року, оцінка цієї трагедії світовим співтовариством.

У лекції взяли участь також викладачі Київського міжнародного університету. Спілкуючись із гостем, президент КиМУ професор Хачатурян Х.В. підкреслив важливість заходу, оскільки молодь повинна знати історичну правду, такі події не мають строку давності та не мають права на повторення в майбутньому.

Лекція була надзвичайно інформативною, Давід Альбертович особисто веде велику дослідницьку роботу щодо вивчення Геноциду («Громадсько-політична діяльність вірмен Північного Причорномор'я», «Геноцид армян глазами одесситов») і ділився цими знаннями з молоддю: зруйновані вірменські монастирі (451), церкви (2538), школи (2000), манускрипти та рукописи (3120), що є великою втратою не тільки для Вірменської цивілізації, але й для всього людства. Тим більше, що на прикладі ХХ століття можна стверджувати, що геноцид вірмен 1915 р. «відкрив» сумний перелік трагічних подій у світі: терор більшовиків у Радянській Росії в роки громадянської війни, Голодомор 1932-1933 рр. в Україні, Голокост євреїв у нацистській Німеччині в роки Другої світової війни та ін.

Геноцид вірмен офіційно визнаний 1984 року Міжнародним Гаазьким трибуналом, Радою Європи (1998, 2001), Європарламентом (2000, 2002, 2005), у деяких країнах ЄС навіть внесена кримінальна відповідальність за заперечення факту геноциду, а також Комісією ООН з військових злочинів і Всесвітньою радою церков.

Студенти також отримали відповіді на питання щодо позиції України та Туреччини до визнання Геноциду вірмен, а також подій сьогодення у Вірменії.

Наприкінці зустрічі Давід Альбертович вручив Київському міжнародному університету Почесну грамоту «За всебічну підтримку і розвиток Спілки вірмен України», а також свої наукові доробки до бібліотеки та читальної зали КиМУ.

24 11/2018
20 11/2018