Що таке «explainer» і як застосовувати цей жанр в ЗМІ: поради Григорія Жигалова

27.03.2018

Орієнтація на європейські стандарти, їх узгодження із вітчизняним поняттям «етики» та «дозволеності» кидають нові виклики журналістам. Жанрові форми, що поступово входять до повсякденного використання ЗМІ, нині тільки проходять процес систематизації та остаточного затвердження як невід’ємного явища стандартної роботи медіа.

З метою отримання професійних порад та аналізу мультимедійних жанрів із майбутніми фахівцями, в контексті їх використання медійниками, 27 березня 2018 року на зустріч було запрошено Григорія Жигалова - професійного журналіста інформаційної служби «Радіо Свобода», кореспондента ТСН від 2008 до 2015 року (телеканал 1+1). Організатор - професор Т.В. Данченко (проректор з навчально-виховної роботи).

Григорій - частий гість КиМУ, тож це вже третій візит спецкора до Університету. Цьогоріч учасниками зустрічі з фахівцем стали студенти І-ІІІ курсів Інституту журналістики, кіно та телебачення (директор - О.Ф. Самойлов, к.і.н, доцент).

Значну частину свого виступу фахівець присвятив журналістським жанрам, акцентуючи увагу на новому, який, зізнався гість, не так давно відкрив і для себе: «Я часто наголошую на тому, що в телевізійній журналістиці існує 3 форми матеріалів – історія, репортаж і розслідування. Але сьогодні я розповім вам про новий жанр, який застосовується в журналістиці віднедавна, проте є одним з найпопулярніших - «explainer», тобто пояснювальний матеріал». Щоб засвоїти критерії підготовки матеріалу у форматі «explainer», Григорій запропонував виконати тестове завдання, написавши текст для сюжету.

Під час зустрічі студенти поставили багато цікавих питань про те, як саме має виглядати сучасна телевізійна журналістика, і що потрібно для того, щоб стати якісним медійником. В свою чергу, підбиваючи підсумки дискусії, Григорій звернувся до студентської аудиторії таким чином: «Молоді журналісти, як ви вважаєте, чим відрізняється громадська журналістика від професійної? Сьогодні, в епоху FACEBOOKу та популярності блогерства, кожен, хто висловлює власну думку, автоматично вважає себе журналістом. Це і є громадська журналістика, яка покладає ще більшу відповідальність на нас з вами, на професійних журналістів. Адже ми маємо перевіряти факти і подавати лише об’єктивну інформацію. На завершення хочу побажати вам лише одного: читайте якомога більше! Нечитаючий журналіст нічого не знає про життя, і тим самим, не має так званого бекграунду».

Дякуємо Григорію за інформативну зустріч і будемо завжди раді вітати чудового професіонала та нашого постійного гостя в Київському міжнародному університеті.

Зустріч висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток».

23 05/2018
23 04/2018